سالگرد وفات حضرت محمد(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) وامام رضا (ع)

  فرارسيدن ايام سالگرد وفات حضرت محمد مصطفی(ص) و شهادت مظلومانه سبط اکبر پيامبر، امام حسن مجتبی(ع) و شهادت غريبانه هشتمين پيشوای معصوم، حضرت امام علی بن موسی الرضا(ع)، بر تمامی مسلمان تسليت باد.

  وفات جانگداز و مظلومانه اشرف مخلوقات خاتم الأنبياء محمد بن عبدالله(ص) در 28 صفر سال 11 هجری در سن 63 سالگی بوده است.رسول گرامی و اهل بيت وی، مظهر تامّ اسمای الهی و آيينه تمام نمای صفات جمال و جلال حقّ اند. آنان، پيشوايان بشر به سوی فضايل و ارزش های متعالی انسانی و الهی اند و آشنايی با ابعاد گوناگون شخصيت و زندگی اين رهبران الهی، بهترين توشه سالکان راه حقيقت و پاکبازان طريقِ سعادت و کمال است.

  زندگی پيامبر اسلام و ائمه هدی(عليهم السلام) داستان انسان های پاک و به کمال رسيده ای است که برای هر پوينده ای، راهی هموار و مستقيم به سوی حقيقت را نشان می دهد، و زندگی پرفراز و نشيب و سراسر صلابت و جاودانگی آنان، می تواند همه ابعاد و شئون مختلف حيات انسان کامل را تأمين نمايد.


ادامه مطلب
  نوشته شده در  شنبه بیست و نهم آذر ۱۳۹۳ساعت 21:8  توسط جعفر مزیدها  | 
سید علی اکبر ابوترابی ۲۶ آذر ۱۳۵۹در  عملیات شناسایی در تپه های الله اکبر به اسارت درآمد. او ۲۰۰متر در قلب نیروهای دشمن نفوذ کرده بود. ابوترابی هنگام اسارت خود را به مرگ زده بود تا تیر خلاص کارش را تمام کند. اما نیمه جان به درون نفر بر انداخته شد و با سر به کف آن خورد.

 «مرا مستقیما به قرارگاه پشت خط منتقل کردند. یک سرهنگ دوم که فرمانده تیپ بود به اتفاق چند افسر عراقی، سوالاتی از من کردند. به خیال اینکه بازجویی زودتر تمام می شود به زبان عربی و با کلمات مختصری جواب آنها را دادم. همین مسئله باعث شد سوالات بیشتری بکنند. به آنها گفتم: من یک شاگرد بزازم و گشتی های شما مرا دستگیر کردند. ما در روستای مجاور شما بودیم. یک شب بیشتر در جبهه نبوده ام و هیچ اطلاعی از وضعیت منطقه ندارم.»

 دشمن مرا نشناخت و بعد از اینکه حاضر به دادن اطلاعاتی که می خواست نشدم، روی من حساسیت پیدا کرد.

 برادر مجروح مان را که از هوش رفته بود به هوش آوردند و با تهدید از او بازجویی کردند. او هم با اینکه جوان متعهدی بود، صرفاً برای اینکه جوابی به آنها داده باشد، گفت: هیچ اطلاعی ندارم و مسئولیت من با ابوترابی است. با این سخن، عراقی ها با اصرار بیشتری برخورد کردند و تهدید کردند که اگر صحبت نکنم، سرم را با میخ سوراخ می کنند.

 سرهنگ عراقی به افرادی که آنجا بودند، گفت: این حق خوابیدن ندارد. ما نیمه شب برای اعتراف گرفتن می آییم. بعد هم مرا تحویل سربازی دادند و او را مکلف کردند که شب، ب

 


ادامه مطلب
  نوشته شده در  جمعه بیست و هشتم آذر ۱۳۹۳ساعت 10:45  توسط جعفر مزیدها  | 

 آیت الله العظمی شیخ محمد تقی بهجت در حاشیه قرآن شخصی خود دستور عمل زیبایی را نوشته بودند که در ادامه می خوانید:

هر کس در بین الطلوعین یعنی بین فجر کاذب و فجر صادق ( ۵ دقیقه قبل از اذان صبح تا ۵ دقیقه بعد از اذان) این ذکر را بگوید هر حاجتی داشته باشد برآورده میشود ولو اگر تشرف به خدمت امام زمان (عج) باشد:

صلوات (۱۴ بار)

یا مولای یا صاحب الزمان ادرکنی (۴۰ بار)

 

صلوات (۱۴ بار)

  نوشته شده در  دوشنبه بیست و چهارم آذر ۱۳۹۳ساعت 8:3  توسط جعفر مزیدها  | 
برابر اطلاع بعد از فروپاشی رژیم بعث عراق پیکر تعدادی از هم رزمانی که در اسارت و حین اسارت به شهادت رسیده اند به میهن اسلامی برگردانده شده است که تعدادی از این عزیزان تاکنون شناسایی نشده اند. ستاد مشترک پیگیر شناسایی اجساد مطهر باقی مانده است. از همه عزیزان آزاده تقاضا شده است چنانچه اسامی و مشخصات اسرایی را که در هر یک از اردوگاهها و زندانهای عراق به شهادت رسیده اند به خاطر دارند برای پیگیری و شناسایی اعلام کنند. از همه عزیزان درخواست می شود چنانچه اطلاعاتی در این زمینه دارند در بخش نظرات ،گروههای اجتماعی موجود در شبکه های مجازی مرتبط با آزادگان یا پایگاههای اینترنتی اعلام فرمایند. چنانچه ارائه اطلاعات حتی منجر به شناسایی فقط چند پیکر مطهر شهید نیز گردد کار بزرگی انجام شده است و انشاالله دوستان ماجورند

  نوشته شده در  سه شنبه هجدهم آذر ۱۳۹۳ساعت 14:15  توسط جعفر مزیدها  | 

 آزاده یوسف کرامت امیرکلایی از آزادگان کمپ 10 رمادی که مدتی در آسایشگاه 6 این اردوگاه با شهید آزاده بهروز ترکاشوند هم بند بوده است. وی خاطره شب هفتم   ماه محرم  سال67 را اینگونه بیان می کند:  اسرا طبق معمول آماده برگزاری مراسم این ایام بودند. همیشه چند روز مانده به محرم برای برگزاری مراسم برنامه‌ریزی می‌کردیم؛ مانند تهیه نوحه‌ و پلاکاردها؛ علاوه بر این سخنرانی و نوحه‌خوانی هر روز به یکی از برادران روحانی و مداح در اردوگاه محول می‌شد. وی افزود: هفتم محرم آن سال هر روز در هر آسایشگاه مراسم عزاداری برپا بود. آن شب همه آسایشگاه‌‌ها مراسم خود را به پایان بردند، اما سخنرانی آسایشگاه ما که شماره ۶ بود، طولانی شد و بلافاصله بعد از سخنرانی من که مداح آن شب بودم، نوحه‌خوانی را شروع کردم. این آزاده دوران دفاع مقدس بیان داشت: بچه‌ها ابتدا آرام به سینه می‌زدند، بعد کم‌کم شور گرفتند و متعاقبا صدایشان را بلندتر کردند و محکم‌تر به سینه زدند و از من هم خواستند که با صدایی بلندتر مداحی کنم. خلاصه اینکه مراسم عزاداری شور و حال عجیبی پیدا کرد و بدون توجه به نگهبانان عراقی، عزاداری همچنان ادامه داشت. وی ادامه داد: در این هنگام دو یا سه دژبان که مست هم بودند، سر رسیدند و از من خواستند که دفتر نوحه را به آنها بدهم، ولی من سریع‌ دفتر نوحه را پایین انداختم و برادران نیز سریعا آن را مخفی کردند، ولی سینه‌زنی برادرها همچنان ادامه داشت و به من هم گفتند که بنشینم و مداحی کنم. دژبان‌ها کمی سر و صدا کردند تا ما را ساکت کنند، ولی ما بی‌اعتنا به آنها کار خودمان را دادیم. امیرکلایی اظهار داشت: در این هنگام دژبان‌های عراقی شروع کردند به کف زدن و رقصیدن. در همین میان برادر شهید بهروز ترکاشوند

آزادگان کمپ10 رمادی :آزادگان ایستاده از راست به چپ علی محمد بایایی از ساری/زنده یادمحمد رضا بخشنده از ساری/ یوسف کرامت امیرکلایی از بابل

آزادگان نشسته از راست به چپ: دکتر حمید رضا حیدری از آمل/ موسی حقیقی از ساری/ نقی عبدی از نکا


ادامه مطلب
  نوشته شده در  پنجشنبه سیزدهم آذر ۱۳۹۳ساعت 19:23  توسط جعفر مزیدها  | 
یادو خاطره  شهدای آزاده و متوفی کمپ 10 رمادی که در خلال اسارت و یا بعداز آزادی  از عالم خاکی سفر کردند گرامی باد

با توجه به سالگرد شهید آزاده بهروز ترکاشوند از آزادگان کمپ10رمادی که اولین شهید آزاده بعداز آزادی اسرا بود و  در تاریخ 69/9/6 به شهادت رسید برآن شدم تا گوشه ای ازندگینامه  این شهید آزاده جهت ثبت در تاریخ در این وبلاگ درج گردد.

انشاا.. در آینده  زندگینامه شهدای آزاده و متوفی دیگر کمپ 10 را به اطلاع دوستان خواهیم رساند. ازتمامی دوستان آزاده دعوت می شود مطالب شهدای و متوفی آزاده را برای درج در این وبلاگ به آدرس پستی بهشهر بلوار امام خمینی (ره) خ شهدید موسوی کوی شهیدان هاشمی نسب 4851758614 جعفر مزیدها یا به آدرس ایمیل jafar_mazidha@yahoo.comارسال نمایند.

مرحوم سیدعلی اکبر ابوترابی، سید آزادگان خطاب به پدر شهید ترکاشوند می فرماید: «فرزند شما سه مقام دارد. اول اینکه اسارت را تحمل کرد.

 دوم به افتخار جانبازی نائل گشت و سوم شهادت که حقش بود و نصیبش شد.» شهیدی که سردار علی فضلی در خصوص او می گوید: «این شهید بزرگوار به آن چیزی که هدف و حقش بود، رسید و خدا خواسته او که شهادت بود را اجابت کرد.»

زندگینامه اولین شهید آزاده  بعداز آزادی بهروز ترکاشوند

شهید ترکاشوند در سال ۱۳۴۷ به دنیا آمد و فعالیت خود را در سال ۶۰ با حضور در پایگاه شهید صدوقی حوزه سجاد آغاز کرد و در سال ۶۲  به جبهه حق علیه باطل اعزام شد و با حضور در عملیاتهای مختلفی همچون بدر، والفجر حضور داشت و در عملیات والفجر ۸ از ناحیه کتف و صورت  مجروح و با حضور در عملیات ام الرصاص پشت گمرک خرمشهر  مجدداً از ناحیه صورت مجروح شده و در حدود ۵۰ روز در بیمارستان نجمیه بستری شد.

 هنوز جراحاتش بهبود نیافته بود که مجدداً به جبهه اعزام و به گردان حضرت علی اصغر تیپ سیدالشهدا(ع) شد  و در تاریخ ۱۳ اردیبهشت ۶۵ در همان عملیات در فکه مجروح شده و به اسارت نیروهای بعثی درآمد.

 شهید بهروز ترکاشوند در حدود ۵ سال در اردوگاه "رومادی ۱۰" عراق دوران ا


ادامه مطلب
  نوشته شده در  سه شنبه یازدهم آذر ۱۳۹۳ساعت 13:21  توسط جعفر مزیدها  | 
مرداد 68 توی تکریت بودیم.

 حاج آقا ابوترابی الگوی رفتار علوی

یک روز صبح عراقی ها به حاج آقای ابوترابی گفتند برای رفتن به اردوگاه تکریت 17 آماده شود.
حاج آقا یک ساعت فرصت داشت، وقتی داشت وسایلش را جمع می کرد؛ بچه ها دورش جمع شده بودند و گریه می کردند و نگهبان های عراقی مات و مبهوت نگاه می کردند.
در میان گریه و زاری بچه ها، حاج آقا بلند شد و با صدای بلند گفت : " با مردمان به گونه ای رفتار کنید که اگر مردید بر شما بگریند و اگر زندگی کردید با اشتیاق به سوی شما آیند." و رفت سمت در اردوگاه.
احسان درجه دار عراقی داشت با ناراحتی بیرون رفتن او را نگاه می کرد ، حاج آقا به طرفش رفت، احسان را بغل کرد وگفت: " برادر احسان من خدمت صادقانه شما را فراموش نخواهم کرد".
احسان هم باصدای بلند گریه می کرد.

  نوشته شده در  سه شنبه یازدهم آذر ۱۳۹۳ساعت 13:3  توسط جعفر مزیدها  | 

مقام معظم رهبری:

نتوانستند و نخواهند توانست در مسئله‌ی هسته‌ای ایران را به زانو در آورند.یک نمونه دیگر از ضعف دشمن، قضیه هسته ای ایران است. امریکا و کشورهای استعمارگر اروپایی دور هم جمع شدند تا جمهوری اسلامی ایران را در قضیه هسته ای به زانو درآورند اما نتوانستند و در آینده نیز نخواهند توانست.

شرکت‌کنندگان در کنگره جهانی جریان‌های افراطی و تکفیری از دیدگاه علمای اسلام با رهبر انقلاب دیدار کردند.

 


،به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلام صبح روز سه شنبه4آذر93 در دیدار علماء، اندیشمندان و میهمانان شرکت کننده در «کنگره جهانی جریانهای تکفیری از دیدگاه علمای اسلامی»، احیاء جریان تکفیری در سالهای اخیر را مشکل تحمیلی و دست ساز استکبار برای دنیای اسلام دانستند و با اشاره به اقدامات جریان خبیث تکفیری در جهت اهداف امریکا و دولتهای استعماری و رژیم صهیونیستی بویژه تلاش برای به فراموشی سپرده شدن مسئله اصلی فلسطین و مسجدالاقصی، تأکید کردند: ایجاد یک نهضت علمی، منطقی و فراگیر برای ریشه کن کردن جریان تکفیری، روشنگری نسبت به نقش سیاستهای استکباری در احیای این جریان و اهتمام جدی و مطالبه عمومی در خصوص قضیه فلسطین به عنوان مسئله اصلی دنیای اسلام از مهمترین و اولویت دار ترین وظایف علمای جهان اسلام در شرایط کنونی است.


ادامه مطلب
  نوشته شده در  چهارشنبه پنجم آذر ۱۳۹۳ساعت 11:32  توسط جعفر مزیدها  | 

بی سیم زدند که بیمارستان صحرایی را گرفته اند، دو دستی زد توی سرش:

« یا جده سادات! آبجی ام! حالا جواب ننه ام رو چی بدم؟ ».

غروب دو تا سیاهی دیدیم که می آمدند طرف ما، دو تا عراقی قلچماق.

دست هایشان را گذاشته بودند روی سرشان و یک بند عربی حرف می زدند.

خبرش کردیم. مات ماند. صدای دخترانه ای از پشت سرشان گفت:

« نمی خوای اینا رو تحویل بگیری داداش؟». منبع:آخرین امتحان، موسسه علمی آینده سازان/ص46


آقا بیا، تدارک اطعام با بسیج                    

       پرچم زدن به گوشه هربام بام با بسیج

                      گرچه پراست دام، زقبل ظهورتان                           

                                  منحل نمودن خطر دام، با بسیج

                                           گرچه شهید راه تو " عیسی بن مریم " است          

                                                                 آقا قبور قطعه گمنام با بسیج

هفته بسیج گرامیباد

  نوشته شده در  دوشنبه سوم آذر ۱۳۹۳ساعت 12:58  توسط جعفر مزیدها  | 

آزاده مسعود حدادی از آزادگان کمپ 10 رمادی ، روز چهارشنبه مورخ 28آبان 93دعوت حق را لبیک گفت و در جوار بار

یتعالی به آرامش ابدی رسید.

 

مراسم ختم آن عزیز سفر کرده  روز جمعه 93/08/30 از ساعت 15الی 17 واقع در مسجد احمدیه نارمک چهارراه سرسبز برگزار می شود.

مراسم هفتم آزاده فقید مسعود حدادی  از ساعت 14.30روز پنج شنبه مورخ 6 آذر ماه93 در قعطه صالحین بهشهت بر سرمزار آن دلاور سفرکرده  برگزار میگردد.

  دبیرخانه مجمع فرهنگی سید آزادگان کمپ 10 رمادی ضمن ابراز همدری با خانواده محترم  مرحوم آزاده فقید مسعود حدادی  این مصیبت را به تمامی آزادگان از جمله آزادگان کمپ 10 رمادی   و خانواده محترم آن فقید سعید سفر کرده  تسلیت عرض نموده ،برایشان از درگاه خداوند متعال مغفرت الهی و برای خانواده محترم آزاده فقید و سایر بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل خواستار است .

 

دبیرخانه مجمع فرهنگی سید آزادگان کمپ 10 رمادی

  نوشته شده در  پنجشنبه بیست و نهم آبان ۱۳۹۳ساعت 22:43  توسط جعفر مزیدها  | 

قدقامتِ تو، کلام عاشورا بود                   آمیخته با قیام عاشورا بود

سجّاد! پس از غروب آن ظهر غریب        سجّاده ی تو پیام عاشورا بود

امام سجاد علیه السلام، پاسدار «وحى نبوى» و «خط علوى» و «شورحسینى» بود.

تو را سجاده داران مى‏شناسند              تو را سجده گزاران مى‏شناسند 

تو سجادى تو سجاده نشینى                       تو در زهد و ورع تنهاترینى

شهادت امام سجاد(ع) بر شیعیان تسلیت باد.

  نوشته شده در  چهارشنبه بیست و هشتم آبان ۱۳۹۳ساعت 21:48  توسط جعفر مزیدها  | 

مراسم چهلم آزاده حسن آقاپور معروف به عمو حسن از آزادگان کمپ 10 رمادی شب جمعه با حضور تعدادی از آزادگان کمپ ده رمادی استان مازندران  با سخنرانی آزاده دلاور حضرت حجت الاسلام و المسلمین محمد تقی صباغی نماینده ولی فقیه در سازمان بسیج وزارتخانه وریئس مجمع فرهنگی سید آزادگان کمپ ده در تکیه ابولفضلیه در روستای اوجی آباد شهرستان آمل  برگزار شد.

آزاده حجت الاسلام و المسلمین محمد تقی صباغی - آزاده سید خلیل ایرانیان

افراد ایستاده از راست: ایرانیان داماد آزاده  مرحوم آزاده آقاپور، آزادگان حسین جعفری، سید خلیل ایرانیان،حجت الاسلام محمد تقی صباغی،نقی عبدی،قاسم قاسمی،ناصر حبیبی،حسین گل پور و سرهنگ بیات

افراد نشسته از راست آزادگان : جعفر مزیدها،قاسم صالحی،مصطفی اصغری، نوروز رنجبر، سید مهدی طبری


ادامه مطلب
  نوشته شده در  جمعه بیست و سوم آبان ۱۳۹۳ساعت 20:14  توسط جعفر مزیدها  | 

قسمت24- جنایت و مکافات !

 درآسایشگاه 2 بلوک ما تعداد زیادی بچه های کم سن وسال  14- 20 ساله وجود داشت  و مسئول آسایشگاهشان نیز سرباز وظیفه ای آذری زبان از بچه های تبریز[1] ومعاونش هم درجه دار لـُری ( الف – ب ) از بچه های  لرستان بود . مدتی بود که متوجه ناراحتی وافسردگی زیاد بچه های این آسایشگاه شده بودم . ولی هرچه به بعضی از آنها اصرار می کردم , چیزی نمی گفتند.

  

 * ایستاده از راست : برادر  احمد وند ازخرم آباد نصرالله تقی پور از همدان محسن خورشیدی از کرمانشاه سروان مرتضی داوری  از تهران

* نشسته از راست :علیرضا طنابی از ارومیه  – محمد جواد سالاریان  از مشهد -   اکبرخانی , آذری زبان ,

 هرچه اصرار می کردم که چرا اینقدر نارحت هستند, آنها بیشتر انکار می کردند. وبنده از این موضوع هر چه ناراحتتر وکنجکاوتر می شدم . تا اینکه یک روز صبح یکی از برادران که از اهالی استان فارس بود, از من قول گرفت که به شرطی علت ناراحتیشان را می گوید که اولا در جایی نقل  قول نکنم  وثانیا هرکجا گفتم نامی از او نبرم! چون اگر اسم اورا ببرم جانش به خطر خواهد افتاد! ومن هم با اکراه قلبی  قبول کردم.

-----------

[1]  بنا به اظهارات پسر خاله این فرد ( فرهاد ) که او هم در اسارت بود, نامبرده در مناطق خدمتی جبهه به قصد فرار از خدمت  پسرخاله اش را نیز به زور سلاح گروگان گرفته وبا خود بطرف خط عراقیها می برد . در بین راه وقتی یک  سرباز ایرانی دیگر ( که در سنگر کمین نشسته بوده)  مانع آنهامیشود , اورا با گلوله از پای درآورده ودر نهایت خودرا تسلیم عراقیها نموده است. همچنین او افزوده است که پسر خاله اش پس از تسلیم شدن گرای محل استقرار نیروهای ایرانی را به عراقیها داده وعراقیها نیز آن منطقه را به شدت گلوله باران نموده  وجمع زیادی  از رزمندگان اسلام  را کشته وزخمی کرده بودند. همچنین وی برای رخی از دوستانش گفته بود که پس از متواری شدن آنها شنیده است که فرمانده خط اعلام نموده که هرکس این دو نفر را دید می تواند  به فرار از جبهه  وخیانت به وطن آنهارا به قتل برساند.ضمنا بنا به اظهارات پسرخاله اش  اوپیش از این در ایران جزو هواداران سازمان منافقین نیز بوده است .


ادامه مطلب
  نوشته شده در  جمعه بیست و سوم آبان ۱۳۹۳ساعت 18:12  توسط جعفر مزیدها  | 
هیات حضرت ابوالفضل العباس (ع) جانبازان شهرستان بهشهر هر سه شنبه ها یک هفته در میان با خانواده های معظم شهدا  دیدار می کند که این بار توفیق دیدار با خانواده شهید آزاده جانباز مهندس کربلایی عباسعلی مظلومی  از آزادگان کمپ ده رمادی نصیب آنها شد.

در این دیدار پدر دوشهید ، شهیدان رضیعی که خود از پاسداران و جانبازان دفاع مقدس می باشد به همراه تنی از جانبازان 25تا70درصد به بیت شهید آزاده مظلومی رفته تا از خاطرات و وصیت نامه شهید بهره مند شدند.

اعضای هیات حضرت ابوالفضل العباس (ع) جانبازان شهرستان بهشهر به نمایندگی از دیگر اعضای این هیات با خانواده شهید آزاده مهندس کربلایی عباسعلی مظلومی دیدار کردند.

عکس کمپ 10 سال66:

آزادگان نشسته از راست به چپ: سید حسن میریان از بابلسر ،شهید آزاده عباسعلی مظلومی از بهشهر، جعفرمزیدها از بهشهر

آزادگان ایستاده از راست به چپ:غلامحسین قبادی از جویبار، محمد تقی شهبازی از بهشهر،مهدی مهدوی از سوادکوه

شهید آزاده عباسعلی مظلومی در تاریخ 64/12/22 در منطقه کارخانه نمک فاو در عملیات والفجر با تنی مجروح اسیر و بعداز مدیت 5 سال اسارت در کمپ 10 رمادی در تاریخ 2 شهریور 69همراه با دیگر آزادگان آزاد و به میهن اسلامی بازگشت.


ادامه مطلب
  نوشته شده در  پنجشنبه بیست و دوم آبان ۱۳۹۳ساعت 12:54  توسط جعفر مزیدها  | 

ﺑﻌﺪ ﺍﺯ 16 ﺳﺎﻝ ﺟﻨﺎﺯﻩ ﺍﺵ ﺭﺍ ﺁﻭﺭﺩﻧﺪ.

عملیات کرﺑﻼﯼ 4 ﺑﺎ ﺑﺪﻥ ﻣﺠﺮﻭﺡ ﺍﺳﯿﺮ ﺷﺪ. ﺑﺮﺩﻩ بودند ﺑﯿﻤﺎﺭﺳﺘﺎﻥ ﺑﻐﺪﺍﺩ . ﻫﻤﻮﻧﺠﺎ ﺷﻬﯿﺪ ﺷﺪﻩ ﺑﻮﺩ، ﺑﺎ ﻟﺐ ﺗﺸﻨﻪ.

ﺑﻌﺪ ﺍﺯ ﺍﯾﻦ ﻫﻤﻪ ﺳﺎﻝ ﻫﻨﻮﺯ ﺳﺎﻟﻢ ﺑﻮﺩ. ﺳﺮ، ﺻﻮﺭﺕ و ﻣﺤﺎﺳﻦ ﺍﺯ ﻫﻤﻪ ﺟﺎ ﺗﺎﺯﻩ ﺗﺮ.

شبهای جبهه ﺑﻠﻨﺪ ﻣﯽ ﺷﺪ ﻻﻣﭗ ﺳﻨﮕﺮ ﺭﻭ ﺷﻞ ﻣﯽ ﮐﺮﺩ ﻫﻤﻪ ﺟﺎ ﮐﻪ ﺗﺎﺭﯾﮏ ﻣﯽ ﺷﺪ ﺷﺮﻭﻉ ﻣﯽ ﮐﺮﺩ به خوندن : ‏«ﺣﺴﯿﻨﻢ ﻭﺍ ﺣﺴﯿﻨﺎ. ‏»

ﻣﯽ ﺷﺪ ﺑﺎﻧﯽ ﺭﻭﺿﻪ ﺍﻣﺎﻡ ﺣﺴﯿﻦ ﻋﻠﻴﻪ ﺍﻟﺴﻼﻡ .

ﺁﺧﺮ ﻣﺠﻠﺲ ﻫﻢ ﮐﻪ ﻫﻤﻪ ﺍﺷﮑﺎﺷﻮﻥ ﺭﻭ ﺑﺎ ﭼﻔﯿﻪ ﭘﺎﮎ ﻣﯽ ﮐﺮﺩﻧﺪ ﻣﺤﻤﺪﺭﺿﺎ ﺍﺷﮑﺎﺷﻮ ﻣﯽ ﻣﺎﻟﯿﺪ ﺑﻪ ﺻﻮﺭﺗﺶ.

ﺩﻟﯿﻞ ﺗﺎﺯﮔﯽ ﺻﻮﺭﺕ ﻭ ﻣﺤﺎﺳﻨﺶ ﺑﻌﺪ ﺍﺯ 16 ﺳﺎﻝ ﻫﻤﯿﻦ ﺑﻮﺩ ﺍﺛﺮ ﺍﺷﮏ ﺍﻣﺎﻡ ﺣﺴﯿﻦ ﻋﻠﻴﻪ ﺍﻟﺴﻼﻡ .

ﺷﻬﯿﺪ ﻣﺤﻤﺪ ﺭﺿﺎ ﺷﻔﯿﻌﯽ ﮔﺮﺩﺍﻥ ﺗﺨﺮﯾﺐ ﻟﺸﮑﺮ 17 ﻋﻠﯽ ﺍﺑﻦ ﺍﺑﯽ ﻃﺎﻟﺐ علیه السلام

ﺗﻮﻟﺪ: 1346 ﻗﻢ- ﻣﺠﺮﻭﺣﯿﺖ ﻭ ﺍﺳﺎﺭﺕ ﺩﺭ ﮐﺮﺑﻼﯼ -4

ﺷﻬﺎﺩﺕ ﺩﺭ ﺑﯿﻤﺎﺭﺳﺘﺎﻥ ﺑﻐﺪﺍﺩ: 10/4/1365

ﺑﺎﺯﮔﺸﺖ ﭘﯿﮑﺮ : 14/5/1381

ﻣﺤﻞ ﺩﻓﻦ: ﮔﻠﺰﺍﺭ ﺷﻬﺪﺍﯼ ﻋﻠﯽ ﺍﺑﻦ ﺟﻌﻔﺮعلیه السلام ﻗﻢ ﻗﻄﻌﻪ 2 ﺭﺩﯾﻒ14

  نوشته شده در  سه شنبه بیستم آبان ۱۳۹۳ساعت 12:9  توسط جعفر مزیدها  | 

آزاده محمد رضا بخشنده از آزادگان استان مازندران شهرستان ساری در تاریخ 17 آبان 93 آسمانی شد

زنده یاد آزاده فقید محمد رضا بخشنده جمعی لشکر 16 قزوین در منطقه سومار سال 65 به اسارت گرفته شد  و بور از استخبارات دژبانی کل و...به  کمپ ده رمادی منتقل شد.

شاوران آزاده بخشنده بعداز تحمل سختی های در روز شنبه به علت ایست قلبی به لقاء الله پیوست .

 مجمع فرهنگی سید آزادگان کمپ 10 رمادی ضمن عرض تسلیت به خانواده محترم  آزاده فقیدمحمد رضا  بخشنده (آزاده کمپ دهی)غفران الهی برای آن مرحوم سفر کرده ،و صبرجمیل برای بازماندگان را از خداوندیکتا خواستار است.

دبیرخانه مجمع فرهنگی سید آزادگان کمپ 10 رمادی


  نوشته شده در  سه شنبه بیستم آبان ۱۳۹۳ساعت 12:7  توسط جعفر مزیدها  | 
به گزارش واحد اطلاع رسانی پیام آزادگان ،در راستاي اطلاع‌رساني دقيق به آزادگان سرافراز طي ملاقاتي با دكتررمضان مديرعامل شركت خودكفايي آزادگان از آخرين وضعيت سهام آن شركت جويا شديم.

ايشان در پاسخ به سؤال ما بيان داشتند سود سهام از اول آبان‌ماه به تدريج به حساب سهام‌داران واريز خواهد شد.
ايشان تاكيد نمودند كليه آزادگان سرافراز ضمن مراجعه به سايت شركت خودكفايي نسبت به تكميل فرم ارائه شده اقدام كرده و شماره حساب بانكي خود را اعلام نمايند و یا  پس از پر کردن فرم زیر، آن را به شماره (22875016-021) ارسال نمایند .

آزادنیکه موفق نشده اند از طریق سایت شرکت خودکفایی http://www.azadeganekh.co.ir/1.htmlفرم را تکمیل کنند به ه علت نقص مدرک و خوانا نبودن شماره سریال شناسنامه یا کدملی را همراه با تکمیل فرم ذیل اقدام و در اسرع وقت نسبت به ارسال کپی صفحه اول  شناسنامه و کارت ملی به آدرس ذیل اقدام نمایند.

تهران : بالاتر از پل سید خندان خیابان سیمرغ غربی کوی گلزار کوچه پروانه پلاک2 طبقه اول  کدپستی 1541676113 دفتر امور سهام شرکت خود کفائی آزادگان

 ضمنا اعلام مي‌گردد 29% به تعداد سهام مندرج در برگ سهام سال قبل اضافه گرديده است.
ايشان بيان داشتند پس از اتمام فرايند ورود به بورس و پس از اطلاع‌رساني اين شركت، سهام‌داران مي‌توانند با مراجعه به كارگزار بورس در هر شهر يا استاني برگ سهام خود را تحويل گيرند.

 

 

 


برچسب‌ها: نحوه تکمیل فرم سود سهام شرکت اقتصادی خودکفایی آزاد
  نوشته شده در  دوشنبه نوزدهم آبان ۱۳۹۳ساعت 13:23  توسط جعفر مزیدها  | 
چهره او را که دیدم، نصف صورتش را خون پوشانده بود و نصف صورتش مثل مهتاب می‌درخشید...

به گزارش افکارنیوز، «...جایگزین یکی از فرمانده واحدها شده بودم. نیروها بی نظمی می کردند و خواستم قاطعیتم را به آنها نشان دهم.

دستور دادم در نقطه بادگیری برایم چادر بزنند با امکانات کامل.

داشتم حکومت می کردم که یک روز احمد سلیمانی جانشین ستاد لشکر وارد چادر من شد.

گفت: آقا بد که نمی گذره!

گفتم: ای برادر مسئولیت سنگینه!

با ناراحتی گفت: خجالت نمی کشی برای خودت کاخ سبز معاویه درست کردی؟ تا عصر که بر می گردم خبری از این اوضاع نباشد.

با خودم گفتم به راستی که فرماندهی بسیجیان برازنده این چنین آدم هایی است...»

آنچه خواندید روایتی بود از یکی از فرمانده واحدهای لشکر 41 ثارالله استان کرمان در ایام دفاع مقدس درباره سردار شهید احمد سلیمانی؛ شهیدی که اگرچه در کشور مهجور


ادامه مطلب
  نوشته شده در  دوشنبه نوزدهم آبان ۱۳۹۳ساعت 11:34  توسط جعفر مزیدها  | 

راهبردهای ده گانه مصوب «انجمن وب نویسان آزاده»


    ده راهبرد بعنوان سیاست های کلی و نقشه ی راه انجمن وب نویسان آزاده به تصویب اعضاء رسید که جهت بهره برداری تقدیم حضورتان می گردد.

1- استفاده از ظرفیت همه آزادگان با سلایق مختلف برای ترویج فرهنگ ایثار و مقاومت و گنجینه با ارزش فرهنگ ناب آزادگی.2- ایجاد بستر مناسب جهت دفاع از هویت و  حقوق آزادگان با استفاده از تمامی ظرفیت های قانونی و با تکیه بر راهکارهای اصولی. 
3- التزام عملی به اصول و ارزش های اسلام ناب،نظام جمهوری اسلامی و آرمانهای بلند امام راحل و منویات مقام معظم رهبری.
4-
برقراری ارتباط دوسویه و انجام تعامل سازنده و مثبت با نهادها و سازمانهای مرتبط با آزادگان با حفظ استقلال و آزادی عمل انجمن.
5-تحقیق و بررسی در زمینه حقوق آزادگان و اطلاع رسانی شفاف به آنان.
6- نهادینه کردن نقد منصفانه و تقویت روحیه انتقاد پذیری  در بین اعضای انجمن و همه آزادگان سرافراز.
7- مبنا قرار دادن اصل مشورت و احترام به خِرد جمعی با الهام گیری از آیه شریفه « وامرهم شوری بینهم»
8- فرهنگ سازی با محوریت  همدلی،صمیمیت و احترام متقابل در برخوردهای شخصی و رفتارهای اجتماعی.
9- اعتقاد راسخ و عملی به آزاد اندیشی با حفظ احترام به عزت و آبروی مؤمنین و اجتناب از درج هر گونه مطلبی یا انتشار هر گونه سخنی که باعث صدمه وارد کردن به حیثیت و ابروی دیگران شود.
10-تقویت و توسعه فعالیت آزادگان و خانواده آنان در فضای مجازی  و تشویق همه علاقمندان برای ورود به این عرصه.

  نوشته شده در  چهارشنبه چهاردهم آبان ۱۳۹۳ساعت 10:46  توسط جعفر مزیدها  | 

فلسفه و اهداف قيام عاشورا از ديدگاه امام حسين(ع)

بهترين و مطمئن‎ترين سند براي شناخت فلسفه و اهداف نهضت سيدالشهدا(ع)، كلمات خود آن حضرت و يا امامان ديگر در اين باره است. مجموع خطبه‎ها، سخنان، نامه‎ها و وصيت‎نامه امام حسين(ع) كه در باره اهداف و انگيزه‎هاي قيام عاشورا است و نيز برخي از تعابير زيارت‎ نامه‎هاي متعدّد و مختلف كه از امامان ديگر در باره حضرت رسيده ,در آنها به انگيزه قيام پرداخته شده است.

1- امام حسين(ع) در مكه در جمع گروهي از علما و نخبگان ديگر مناطق اسلامي با ايراد خطبه‎اي شور‎انگيز و كوبند‎‎ه، ضمن يادآوري وظيفه سنگين و تكليف خطير علما و بزرگان شهرها در باره پاسداري از كيان دين و اعتقادات مسلمانان و پيامدهاي سكوت در برابر جنايات امويان، از خاموشي آنان در برابر سياست‎هاي دين‌ستيزانه حاكمان اُموي انتقاد كرده و هرگونه همراهي و سازش با آنان را گناه نابخشودني دانستند‎. حضرت در پايان سخنان خود، هدف از اقدامات و فعاليت‎هايش را برضدّ نظام ستم‎گر حاكم چنين اعلام فرمودند‎:
"خدايا تو مي‎داني آنچه از طرف ما انجام گرفته است (از سخنان و اقدامات برضدّ حاكمان اُمَوِي) به خاطر رقابت و سبقت جويي در فرمانروايي و افزون‌خواهي در متاع ناچيز دنيا نبوده است، بلكه براي اين است كه نشانه‎هاي دينت را (به مردم) نشان دهيم ( برپاگردانيم) و اصلاح در سرزمين‎هايت را آشكار كنيم‎. مي‎خواهيم بندگان ستمد‎يده‎ات در امان باشند و به واجبات و سنّت‎ها و احكا‎مت عمل شود‎".


ادامه مطلب
  نوشته شده در  چهارشنبه چهاردهم آبان ۱۳۹۳ساعت 10:18  توسط جعفر مزیدها  | 

دانلود مداحی های شب اول محرم93/حدادیان-طاهری-کریمی-خلج-میرداماد-بذری-سلحشور

مقام معظم رهبری: مجالس عزاداری برای این است که دست های ما را با حسین بن علی(ع) و اهداف آن بزرگوار نزدیک‌تر و آشناتر کند.

 

حاج محمدرضا بذری

روضه حضرت مسلم ابن عقیل علیه السلام (روضه)

حالا نمیشه برگردی حالا که میدونم (زمینه زیبا)

کار من که دل سپردنه و کار تو فقط (شور)

سلام ای سید الشهدا سلام ای (شور زیبا)

نمونده واسم راه چاره سرم روی (واحد سنگین)

نوکری بر در این خانه مراتب دارد (واحد)

شبای محرم دم می گیرم حسین جان (واحد زیبا)

منم و هوای تو هوای قشنگ ترین دقیقه ها (شور زیبا)

خیمه و پرچم نوحه ماتم بوی سیب کربلا (همخوانی)

■■■

 

حاج حسن خلج

همیشه مادرم قبل از خودم دنبال کارم (روضه)

عجب رسم خوشی داریم ما ایرانیان وقتی (روضه)

حی علی خیر العمل حسین نوح ائمه (زمینه زیبا)

محرم اومد و دلارو غم گرفت دوباره (واحد)

بیا و بشین مرد خانه نشین کنارم (واحد زیبا)

 آمده ماه محرم فاطمه صاحب عزاست (دودمه)

ببخش اگه تو کوچه ها نشد سپر باشم (شور)

■■■

 

سیدمهدی میرداماد

صحبت های مهم حاج سید مهدی میرداماد (صحبت)

عاشق گرفته باز قنوت دعا بیا (مناجات امام زمان)

روضه حضرت مسلم ابن عقیل علیه السلام (روضه)

یا ساکن کربلا یا وارث الانبیاء (زمینه زیبا)

سلام ای دو عالم به عشقت اسیر (نوحه)

همه دار و ندار من فدای حضرت ارباب (سه ضرب)

محرم اومده دلا رو غم گرفت (واحد زیبا)

شب اول بیاید همگی با شهدا بریم کربلا (واحد)

غریب حسین غریب حسین غریب (شور)

کعبه ی دل شده شش گوشه تو (شور زیبا)

خیمه و پرچم نوحه ماتم بوی سیب کربلا (همخوانی)

■■■

 

حاج محمود کریمی «چیذر»

سلام ای آقا بمیرم برات محرم شده (غزل مصیبت)

ای هلال خون دوباره سر زدی ای محرم (روضه)

روضه حضرت امام حسین علیه السلام (روضه)

بسم الله ای عین القین بسم الله ای (زمینه زیبا)

شب اول رسیده گل ماتم دمیده نگاه (زمینه زیبا)

گوش کن گوش کن یکی داره ناله (واحد زیبا)

علی نوحوا علی نوحوا علی نوحوا (تک زیبا عربی)

حاج محمود کریمی «الهادی»

محرم آمد و شد موسم عزای حسین (روضه)

روضه حضرت مسلم ابن عقیل علیه السلام (روضه)

این کیست این ، این کیست این (زمینه زیبا)

کار زهرا شده گریه ماه محرمه (زمینه زیبا)

ای هلال خون دوباره سر زدی ای محرم (سنگین)

 گوش کن گوش کن یکی داره ناله (واحد زیبا)

الا نوحوا الا نوحوا الا نوحوا (تک زیبا عربی)

تو جان من هستی جانان من هستی (شور جدید)

سلام رب جلیل سلام شاه شهیدان (مناجات)

 

حاج مهدی سلحشور

روضه حضرت مسلم ابن عقیل علیه السلام (روضه)

ماه اشک و عزا اومده یاحسین یاحسین (نوحه)

ای همه خلق جهان شاهد یکتایی (واحد)

شدم تنها میان لشکر جفا کسی (شور زیبا)

این سو حسین است و عشق و پرچم (شور پایانی)

■■■

 

حاج سعید حدادیان

افق دوبراه به یاد حسین جامه دریده (روضه)

روضه حضرت مسلم ابن عقیل علیه السلام (روضه)

اسمتو برام پره پرواز شد دفتر نوکری ما (زمینه زیبا)

می دونی این دهه همیشه برام مثه (واحد سنگین)

سلام علی مسلم عقیل که در یاری دین حق (واحد)

هر جای این دنیا به یادتم مخصوصا این روزا (شور زیبا)

■■■

 

حاج محمدرضا طاهری

ماه غم است و میکشیم از سینه (روضه)

السلام علیک یا اباعبدالله (زمینه زیبا)

من که سردار کوفه ام حالا سرباره کوفه ام (نوحه)

راه باز نمایید محرم آمد دم بگیرید (واحد سنگین)

غلامم غلامم غلامم مرا میشناسی (تک زیبا)

شور و دو دمه شب اول (شور و دو دمه)

دوباره شال عزا رو گردنمه (شور جدید)

  نوشته شده در  دوشنبه پنجم آبان ۱۳۹۳ساعت 8:38  توسط جعفر مزیدها  | 

آغاز ماه خون و حماسه ، شهادت مظلومانه ی اباعبدالله الحسين ( ع ) و یاران با وفایش بر همه دلسوخته گان آن حضرت تسلیت باد.

 

 

  نوشته شده در  دوشنبه پنجم آبان ۱۳۹۳ساعت 7:31  توسط جعفر مزیدها  | 

   23 فقدان بهداشت و شیوع بیماریها ,

 تقریبا هیچگونه امکانات بهداشتی اولیه ( صابون , پودر رختشویی و... )هنوز در اردوگاه وجودنداشت . حتی در محوطه اردوگاه هم سرویسهای بهداشتی درست وحسابی  نداشتیم . آن چیزی هم که بود خیلی خراب , کثیف وکم  بود. لذا با توجه به اینکه از غروب آفتاب تا فردا صبح در حدود( حد اقل )  12 ساعت در آسایشگاه محصور بودیم وداخل آسایشگاه  هیچ وسیله  یا امکاناتی وجود نداشت ,رنج وتعب اسیران واقعا در این خصوص غیر قابل وصف بودند. مخصوصا جمعی از  ما در سنین کهولت وبرخی نیز در سنین 13-14- 15 سالگی بودند. علاوه براینها مجروحین وبیماران ماهم  که در طول شب نیاز به قضاءحاجت داشتند ,رنجشان مضاعف بود. بعد از چندین مرتبه که در این خصوص به فرمانده اردوگاه وگروهبان عبدالقادر شکایت وگله کردیم , بالاخره قبول کردند که برایمان تسهیلاتی  ایجاد کنند. وتسهیلات آنها عبارت بود از قرار دادن یک حلب خالی روغن نباتی 17 کیلویی در داخل آسایشگاه برای  استفاده حد اقل 65 اسیر , که واقعا شرم آور وغیر انسانی بود. در نهایت  این را هم پذیرفتند که یک چارچوبی هم از میله های فلزی  ساخته  وبه عنوان  " پارتیشن " در گوشه آسایشگاه قرار بدهند  تا حلب  مزبور در داخل آن قرار داده شود وخودمان با کیسه گونی برای آن چارچوب سِتر وحجاب درست کردیم .

 با توجه به ضیق مکان وگرمای زیاد محیط تقریبی 60 در 150 سانتیمتری که سهم استقرار هر اسیر درآسایشگاه می شد , مسئول آسایشگاه باید طوری همه را مدیریت می کرد که آنکاردها چرخشی شده وهمیشه یک نفر بطور ثابت جایش در کنار آن حلب ( به اصطلاح سرویس بهداشتی ) نباشد. حالا تصور بکنید که در نیمه های شب  حلب مزبور  پرشده ولبریزمی شد!! وآن بنده خدایی که جایش در کنار حلب بود, چه حالی داشت.  تازه , بدتر از همه اینها بوی تعفن وناخوشآیندی که بر اثر این موضوع وهمچنین عفونت زخمهای مجروحین وتنفس آن همه انسان در یک اتاق در بسته واقعا  آزار دهنده  , بیماری زا وغیر قابل  تحمل بود.

 به جز برادران  مجروحی که زخمهایشان عفونی شده بودند, عدۀ زیادی از برادران بر اثر سوء تغذیه ونبودن بهداشت وکتک کاریهای مفرط به بیماریهای  گوارشی (عفونتهای روده ای ,  اسهالی واسهال خونی , زخم معده , عفونتها و ناراحتیهای کلیوی وسنگ کلیه , استخوان نرمی , روماتیسم , خرابی دندانها , میگرن وحتی صرع , گوش درد , و ...) مبتلا شده بودند. 

 

 


ادامه مطلب
  نوشته شده در  پنجشنبه یکم آبان ۱۳۹۳ساعت 18:57  توسط جعفر مزیدها  | 

  نوشته شده در  جمعه هجدهم مهر ۱۳۹۳ساعت 8:57  توسط جعفر مزیدها  | 
  انا لله و انا الیه راجعون «و هر از گاه در گذر زمان در گذر بی صدای ثانیه های دنیای فانی،جرس کاروان از رحیل مسافری خبر می دهد که در سکونی، آغازی بی پایان را می سراید» واینک آزاده آملی حاج حسن آقاپور آسمانی شد.

آزاده  حاج حسن آقا پور معروف به عمو حسن از آزادگان کمپ 10 رمادی که در منطقه عملیاتی والفجر 9 در اواخر اسفند ماه سال    64به اسارت گرفته شد و بعداز 3 سال اسارت به علت بیماری و کهولت سن در سال 67 آزاد شد.

آزاده حسن آقاپور زمانی که در بند اسارت بود فرزند دلبندش  نیز در دفاع مقدس به شهادت می رسد.

این آزاده عزیز بعداز تحمل بیماری و بستری در بیمارستان آمل سرانجام در ساعت 3 صبح پنج شنبه 17 مهرماه 93  به ملکوت اعلی پیوست .

مراسم تشییع جنازه آن عزیز سفر کرده ساعت 10 صبح روز پنجشنبه از آمل به سوی زادگاهش روستای اوجی آباد در جاده محمودآباد آمل برگزار میگردد.

مراسم سوم و هفتم آن عزیزه روز یکشنبه 20مهرماه 93 از ساعت14 در ابوالفضلیه اوجی آباد شهرستان آمل  برگزار که آزادگان عزیز کمپ دهی جهت شرکت در این مراسم دعوت بعمل آمده است.

 دبیرخانه مجمع فرهنگی سید آزادگان کمپ 10 رمادی ضمن ابراز همدری با خانواده محترم  مرحوم آزاده حسن آقاپور این مصیبت را به تمامی آزادگان از جمله آزادگان کمپ 10 رمادی ،مخصوصا به آزاده سید خلیل ایرانیان خواهر زاده مرحوم آزاده حسن آقاپور که از آزادگان کمپ10 رمادی بودند    و خانواده محترم آن فقید سعید سفر کرده  تسلیت عرض نموده ،برایشان از درگاه خداوند متعال مغفرت ، برای آزاده دلاور سید خلیل ایرانیان و سایر بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل خواستار است .

دبیرخانه مجمع فرهنگی سید آزادگان کمپ 10 رمادی

 


ادامه مطلب
  نوشته شده در  پنجشنبه هفدهم مهر ۱۳۹۳ساعت 10:52  توسط جعفر مزیدها  | 

باسلام ودعای خیر به آزادگان عزیزکمپ10به خصوص آزادگان آسایش گاه5برای آزاده عزیز حاج حسن آقاپور دعاکنید.
خلیل ایرانیان از آمل

 * ایستاده از راست : سیدرضا موسوی از ایذه– ولی اکبری از سنقر کلیایی سعید حدادی کرمانشاه احمد خاوری از مشهد علی نور لرستان

* نشسته از راست : مهدی منتخب از مشهد هاشم افشاریان از مشهد محمد جواد سالاریان از مشهد-  حسن آقاجان از آمل آقای چمرلو از ساوه .

  نوشته شده در  جمعه یازدهم مهر ۱۳۹۳ساعت 15:40  توسط جعفر مزیدها  | 

 

در این جشن با صفا/دلها مصفاّ باشد

پیوند فرخنده ی/علی و زهرا باشد

نازل شده ز رحمت/آیه های تبارک

بگو با شور و شادی/یا مصطفی مبارک

یا مصطفی مبارک...

مدح این دو بخوانیم/با قلب خوشحال وشاد

جانم عالم قربان ِ/این عروس و این داماد

دو دریای خوبی و/وفا به هم رسیدند

دو جلوه ی رحمت ِ/خدا به هم رسیدند

یا مصطفی مبارک...

ما سائلان ِ مسکین/امشب از آل عبا

هم مدینه میخواهیم/هم نجف هم کربلا

آرزوی ما بُوَد/که با یاد شهدا

زائر ِ نجف شویم/با سربند ِ یا زهرا

یا علی یا مرتضی...


ادامه مطلب
  نوشته شده در  جمعه چهارم مهر ۱۳۹۳ساعت 0:13  توسط جعفر مزیدها  | 
آخرین قسط معوقات ناشی از ماده 13 آزادگان در ساعت 14:30  روز سه شنبه اول مهر 93  واریز گردید.

آزادگان عزیز مبلغ باقی مانده از طلب ماده 13 در کارت قدیمی بانک دی واریز و از بانک و خود پرداز قابل انتقال به حساب های شخصی دیگر می باشد.https://fbcdn-profile-a.akamaihd.net/hprofile-ak-prn1/t1/c18.13.166.166/s160x160/318480_374555102615150_1357793134_n.png

آزادگان بزرگوار اطلاعات کارت و شماره رمز را به افراد غیر در جهت کنترل موجودی حساب ندهید.

در صورت مسدود بودن کارت یا اشتباه رمز با در دست داشتن اصل شناسنامه و کارت ملی وکارت بانک دی شخصا به نزدیکترین بانک دی در شهر یا استان خود مراجعه نماید.

  نوشته شده در  چهارشنبه دوم مهر ۱۳۹۳ساعت 8:45  توسط جعفر مزیدها  | 
به گزارش ایرنا از بنیاد شهید و امور ایثارگران، حجت الاسلام والمسلمین «سیدمحمدعلی شهیدی» روز دوشنبه در جلسه شورای معاونین بنیاد شهید این مطلب را عنوان کرد.

وی افزود: پس از پرداخت معوقات آزادگان معزز، خانواده شهدا و جانبازان نیز طی مهر ماه معوقات خود را دریافت خواهند کرد.

قائم مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران پیشتر اعلام کرده بود با 50 درصد از ایثارگرانی که مطالبه داشتند تسویه حساب شده و 50 درصد باقی مانده نیز بیش از نیمی از طلب خود را دریافت کرده اند و تا پایان شهریور سال 93 با آنها نیز بطور کامل تسویه حساب می شود.

به گفته سردار «محسن انصاری»، پیگیری های لازم برای پرداخت باقی مطالبات انجام شده که انشاالله این پیگیری ها و برنامه ریزی ها منجر به تسویه باقی مطالبات ایثارگران تا پایان شهریور ماه خواهد شد.

  نوشته شده در  دوشنبه سی و یکم شهریور ۱۳۹۳ساعت 11:15  توسط جعفر مزیدها  | 
ربیعی رئیس شورای اسلامی شهر گرگان شد

دومین انتخابات هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر گرگان عصر چهارشنبه با حواشی فراوانی همراه بود، اما در نهایت این انتخابات با حضور 10 عضو برگزار و در نهایت «حسین ربیعی» با کسب 9 رأی موافق و یک رأی ممتنع به عنوان رئیس شورای اسلامی شهر گرگان برای یک سال انتخاب شد.

دبيرخانه خانه مجمع فرهنگي سيد  آزادگان كمپ 10 رمادي اين انتخاب شايسته را به آزاده حسين ربيعي از آزادگان كمپ 10 تبريك و براي ايشان در سنگر خدمت گذاري به مردم بي منت آرزو مي كند.

 

  نوشته شده در  جمعه چهاردهم شهریور ۱۳۹۳ساعت 10:13  توسط جعفر مزیدها  | 
 
  POWERED BY BLOGFA.COM