شهید آزاده عمو يدا...مهدي پور  نفر سمت چپ و شهيد آزاده احمد غم کشیده نفروسط ایستاده  از آزادگان اروميه  و شهيد بهروز تركاشوند نفر وسعت نشسته  از آزادگان وارمين      آزادگان كمژ10 رمادي             

دسر:کلمه ای نامیمون برای بعثی های که هیچی ازآن نمیفهمیند

جالب اینجا بود که با فشار اسراء وانعکاس موضوع توسط صلیب سرخی ها بعثی ها که مفهومی ازدسر نمیدانستند برای رفع تکلیف هراز گاهی چند تا میوه گندیده وخراب را میاوردند که به همه وگاها درطول ماه به یکبار هم نمیرسید بین اسراء توزیع میکردند يك روز عراقي ها برايمان به عنوان دسر سيب هاي ريز ، زير درختي آوردند كه اکثرا کرم خورده وگندیده بودند ، تازه براي هر دو نفر هم يكي نمي رسيد !

براي اين سيب گنديده ي زيردرختي هم كلي سخنراني كردند ! فرمانده عراقی اردوگاه کل اسراء را درمحوطه اردوگاه بخط کرد وبادی به غب غب انداخت ومثل سرداران فاتح شروع به تعریف وتمجید از خودو سیدالریس شان کرد ودرادامه توضیح داد که: مي دانيد اين چيست ؟ اين تفّاح است ! سيد الرئيس گفته كه بدهيم بخوريد تا بفهميد در عراق چه نعمت هايي هست . شما كه سيب نديده ايد و بخوريد ببينيد چیست !


ادامه مطلب
  نوشته شده در  پنجشنبه ششم شهریور 1393ساعت 16:45  توسط جعفر مزیدها  | 
         

بعد از اصرار به صليب سرخ براي سرويس و خدمات دندانپزشكي ،که شدیدا اسراءرا ازارمیداد وهیچکس به فریادمان نمیرسید واکثر بچه ها دچار خرابی دندانهایشان شده بودند عراقی ها قبول کردند که اسراء را برای معالجه به درمانگاه نظامی رمادیه ببرند .صلیب سرخیها که رفتند  دو سه روز بعدش آمدند گفتند كه چه كسي دندان درد دارد ، من هم كه وضع دندان هايم خوب نبود ، زودتر از همه رفتم ، چهار پنج نفر بوديم ، به خط شدیم وبعد ازاینکه چشمانمان را بستند وبه دستهایمان دستبند زدند سوار وانتی مسقف شدیم که بیشتر شبیه همین خودروهای حمل مواد غدائی فاسد شدنی (یخچالدار)خودمان است ،خلاصه این وانت حرکت کرد وماهم پشت این وانت تلوتلو میخوردیم ومیرفتیم تا بالاخره بعد از ساعتی ایستاد ومتوجه شدیم که رسیدیم وبعد از هماهنگی با مسئولین درمانگاه ارتش عراق درب پشت وانت را بازکردند ومارا یکی یکی پیاده کردند چشمانمان بسته بود ونمیدانستیم کجا میرویم وهمینطورکشان کشان مارا که اززیر چشم بندمان نگاه میکردیم وارد سالنی کردند که بیشتر شیبه راه رو بیمارستان بود ودرگوشه یکی از سالنها مارا بخط روی زمین نشاندند  تا نوبتمان شود .اولين نفري كه سوار شده بود من بودم ، پس نفر آخري بودم كه پياده مي شدم . بچه ها رايكي يكي میبردند تو وبعد ازدقائقی  سربازعراقی میامدومي گفت : ياالله دو نفر ! دو نفر مي رفتندتو و آن نفر قبلي را كه رفته بود توودرحالت نیمه بیهوش بودمیاوردند بیرون!تا نوبت به من رسيد ،تا


ادامه مطلب
  نوشته شده در  پنجشنبه ششم شهریور 1393ساعت 16:39  توسط جعفر مزیدها  | 

 

دژبانان عراقی خودشان هم نمی دانستند باید با ما چیکار کنند. لذا منتظر بودند ببینند از دهان فرمانده شان چی بیرون می آید تا همانرا به ما بگویند! آنها که هیچ کدامشان تا حالا اسیرداری نکرده بودند ! لذا واقعا چیزی بلد نبودند وهیچ کدامشان  هیچ تجربه ای در این خصوص نداشتند. بنابراین وقتی که مارا داخل آسایشگاه  کرده بودند, هرساعت یکبار وارد شده واز ما می خواستند که باید برایشان بصورت دسته جمعی ونظامی وار   از جا بلند شده وپا را به زمین کوبیده واحترام میگذاشتیم وآنها هم آمار گیری میکردند و می رفتند . هنوز یک  روز هم نگذشته بود, که دوباره گروهبان عبدالقادر  برگشت ووقتی که همهاز جا بلند شدیم واحترام گذاشتیم , او قیافه ها واندازه ها را یکی یکی انداز و ورانداز کرد وروی یک سرباز متمرکز شد. آقای صادق باروتیان![1]  , اول کاری که  گروهبان عبدالقادر کرد , یک سیلی خیلی محکم بصورت  آقا صادق زد وپرسید:

-        اسمت چیه ؟

-        صادق باروتیان !

-        افسری یا درجه دار؟

-        نه ! سربازم !

-        پس چرا اینقدر موهایت بلندند؟

-        چون خیلی وقته کوتاه نکرده ام!

-        تو از امروز مسئول این آسایشگاه هستی ! فهمیدی !

-        بله قربان ! ( ومن هم با سرعت حرفهای طرفین را ترجمه میکردم )


ادامه مطلب
  نوشته شده در  پنجشنبه ششم شهریور 1393ساعت 16:32  توسط جعفر مزیدها  | 

وقتي ما را داخل يك گودال انداختند، برادرها جا باز كردند. روي دست و پاي همديگر نشستند تا ما دو تا خانم اسير شده راحت بنشينيم و معذب نباشيم. سربازهاي عراقي كه اين صحنه را ديدند، به آنها تشر زدند كه چرا جا باز مي‌كنيد و روي دست و پاي هم نشسته‌ايد و با اسلحه‌هايشان برادرها را از هم دور مي‌كردند. نگاه‌هاي چندش‌آور و كش‌دارشان از روي ما برداشته نمي‌شد.

يكباره يكي از برادرها كه لباس شخصي و هيكل بلند و درشتي داشت با سر تراشيده و سبيل‌هاي پرپشت، بلند شد و با لهجه غليظ آباداني يكي از بچه‌ها را كه عربي بلد بود صدا كرد و گفت: هرچي گفتم راست و حسيني براشون ترجمه كن تا شيرفهم بشن! رو به سربازهاي بعثي كرد و گفت: به من ميگن اسمال يخي، بچه آخر خطم. ما به سر ناموسمون قسم مي‌خوريم، فهميدي؟ جوانمرد مردن و باغيرت و شرف مردن براي ما افتخاره. دست به سبيلش برد و يك دانه از آنها را كند و گفت: ما به سبيلمون قسم مي‌خوريم. چشمي كه ندونه به ناموس مردم چطور نگاه كنه، مستحق كور شدنه.»

                                                 خاطرات معصومه آباد، نويسنده كتاب «من زنده ام»  

          كتاب «من زنده‌ام» خاطرات دوران چهار ساله‌ اسارت معصومه آباد در زندان‌هاي رژيم بعث صدام است.

  نوشته شده در  شنبه هجدهم مرداد 1393ساعت 13:50  توسط جعفر مزیدها  | 

اشاره:

    ثبت خاطرت عزيزانيكه ايامي را در دوران دفاع مقدس در كنارشان بودي و اينك آنها سفر كردند وتوماندي بسيار دشوار است. در اين ميان رشادات عزيزانيكه علاوه بر حضور در جبهه ، صبر در اسارت ، موفقيت در دوران سازندگي ، تا اينكه با بالي شكسته بسوي معبودشان پر كشيده اند بسيار دشوار تر مي باشد.

   يكي از اين شهيدان پرافتخار ، شهيد آزاده ، جانباز دلاور ،كربلائي ،مهندس عباسعلي مظلومي مي باشد.اين شهيد بعداز چندين مرحله حضور در جبهه ، سرانجام در عمليات پيروزمند والفجر هشت توسط نيروهاي مخصوص سپاه هفتم عراق به فرماندهي ماهر عبدالرشيد به اسارت گرفته مي شود.

آزادگان كمپ 10 رومادي  قاطع 4 جوان لاغر اندامي كه مدتي عصا در دست ويك قوطي پنير خالي زير دمپايي اش نصب شده و تا بتواند كمي راه برود را فراموش نمي كنند.

 درست كردن مايع  ماست با خمير نان، آرام جمهوري اسلامي با سبزه (عدس)در ايام نوروز1368 ، درست كردن شيريني با صمون بمناسبت پيروزي انقلاب و ......را بياد دارند.

عباس ،كه ماهيچه پاي چپش به اندازه 12 سانتي متر بعداز اثابت تركش توسط عراقي ها با چاقو بريده با  دو بخيه  دوخته  شده بود.!!  با چاقو؟ بله،  با چاقو.  تعجب نكنيد.   به شما آدرس مي دهم . كتاب خاطرات آزادگان را كه تاكنون بيش صد جلد چاپ شده است رابخوانيد.

نيم نگاهي به زندگي شهدا و اين شهيد ، مسئوليت مارا در ادامه راه حضرت امام خميني (ره) و شهيدان و پيروي از رهنمودهاي مقام معظم رهبري بيشتر مي كنند.

 


ادامه مطلب
  نوشته شده در  سه شنبه سی و یکم تیر 1393ساعت 13:27  توسط جعفر مزیدها  | 

ما جهاد با صهيونيزم را واجب مي دانيم.

امام خامنه اي (حفظه الله)

 

برخي مي گويند ما نماز مي خوانيم ولي روز قدس و اسرائيل به ما ربطي ندارد! اين سخني نادرست است؛ كساني كه در مراسم شب قدر حاضر مي شوند بايد به سرنوشت مسلمانان از جمله فلسطين توجه كنند و با حضور پرشور در راهپيمايي روز قدس اين توجه را به رخ همه بكشند. 

آيت الله استادي

امام خامنه ای حفظه الله: فلسطین کلید رمزآلودی است که درهای فرج را می گشاید.

آزادگان وعده ما راهپيمايي روز قدس

  نوشته شده در  سه شنبه سی و یکم تیر 1393ساعت 12:39  توسط جعفر مزیدها  | 

شهادت امام علی (ع)

امشب این دل یاد مولا می کند

لیلة القـدر است و احیا می کند

بشنو ای گـوش دلها بی صدا

نغمه ی فـزت و رب الکعبه را

  نوشته شده در  یکشنبه بیست و نهم تیر 1393ساعت 13:4  توسط جعفر مزیدها  | 
           لطف خدا به مردم دنيا ارائه شد

        يكباره شوره زار باغ لاله شد

        پس كوچه هاي خاكي مشهد پر از شعف

        خورشيد شهر خامنه 75 ساله شد

 

24   تيرماه سالروز تولد حضرت امام خامنه اي مباركباد

سلامتي حضرتشان صلوات

  نوشته شده در  سه شنبه بیست و چهارم تیر 1393ساعت 13:52  توسط جعفر مزیدها  | 
 دکتر رمضان مدیر عامل شرکت اقتصادی خودکفایی آزادگان ، طی جلسه ای که با شرکت فرابورس ، جهت بررسی و اقدامات ورود نماد شرکت اقتصادی خودکفایی آزادگان به عرصه معاملاتی شرکت فرابورس داشتند مقرر گردیده است، از ابتدای مهرماه سال جاری این اقدام صورت پذیرد .

 در همین راستا شرکت فرابورس پس از اخذ مستندات لازم و اجرای ضوابط و آیین نامه های مربوط ،پس از موافقت ورود شرکت خودکفایی در نزد شرکت فرابورس در قالب یک شرکت سرمایه گذاری ، این مستندات را منطبق با آیین نامه های انضباطی بورس مورد تایید قرار داد و به صورت قانونی و مستند به این آئین نامه ها شرکت خودکفایی به صورت مستقل از شرکت های زیر مجموعه نیز در فرابورس قرار می گیرد .

  نوشته شده در  سه شنبه بیست و چهارم تیر 1393ساعت 10:13  توسط جعفر مزیدها  | 
موسسه فرهنگی پیام آزادگان دیگر مسئولیت مجموعه بسم‌الله الرحمن الرحیم، امیدواریم که انشاءالله خداوند توفیق شناخت و معرفت به وظایفمان را به ما عطا بفرمایند و توان و طاقت انجام وظیفه را هم به ما عنایت بفرماید. آیه‌ای را که ابتدای عرایضم خدمت دوستان تلاوت کردم الحمدالله دوستان همه سواد عربی به حد کافی دارند که متوجه محتوای عمیق و ارزشمند آن شده‌اند، اما از باب یادآوری عرض می‌کنم که در این آیه حمد و سپاس برای توفیق قرار گرفتن در مسیری است که می‌فرماید، اگر توفیق تو نبود من به این راه راهنمایی نمی‌شدم، حقیقت قضیه این هست که این عمرها می‌گذرد، و متأسفانه عمر خیلی از دوستان ما در سنین متفاوت گذشته و رفته است و كساني هم در آينده خواهند آمد و قصه مقاومت و ايستادگي ما را روايت خواهند كرد. خوشا به حال افرادي كه در جهت ترويج فرهنگ قرآن و معارف اهل‌بیت قدم بر می‌دارند. یعنی همان ثقلین، انی تارکم فیکم الثقلین، کتاب‌الله و عترتی، خوشا به حال آن‌هایی که در این دو مسیرند.

   بنده فکر می‌کنم که شرایط خوبی که در دوران اسارت گذشت بخش پیاده شدة و یا


ادامه مطلب
  نوشته شده در  چهارشنبه هجدهم تیر 1393ساعت 9:52  توسط جعفر مزیدها  | 

سخنرانی حاج‌آقا ابوترابی در جمع آزادگان در خصوص شرکت خودکفایی

 

  بسم‌الله الرحمن الرحیم وصل‌الله علی سیدنا و نبینا محمد و علی اهل‌بیته الطیبین الطاهرین المعصومین المکرمین، و یبصرون علی انفسهم ولو کان بهم اساسه

 

 
نائب رئیس مجلس شورای اسلامی در کنگره شهدای کارگر مازندران:

 

 

 

عرض ادب دارم خدمت برادران بزرگوار آزادگان گرانقدر و آرزوی توفیق برای یکایک سروران عزیز از این‌که مفتخر هستم دقایقی را محضر مبارک شما عرض ادب داشته باشم، در این جلسة به معنای واقعی کلمه، خدا را شاکر هستم.

 

 

 

 بدون تردید یکی از جلسات ارزشمندی که در ارتباط با موضوع شرکت اقتصادی و اکتفایی آزادگان و مینو برگزار شده همین جلسه‌ای است که محضر حضرات آزادگان هستم به دلیل این که مجالی فراهم شد که فرمایشات دوستان را بهتر و شفاف‌تر حقیر و برادران بزرگوارم در هیأت مدیرة مجموعة اقتصادی و اکتفایی آزادگان در مجموعة‌ مینو استماع کنند.

  همان‌طور که بزرگواران اشاره داشتند دفاع مقدس و ایثارگران پایگاهشان در انقلاب و سرمایة امروز دنیای اسلام بر کسی پوشیده نیست و در این تابلوی درخشان و این سرمایة بزرگ جایگاه آزادگان به دلایل مختلفی جایگاه ممتاز و برجسته‌ای است. قطعاً اگر خانوادة آزادگان نبودند قطعاً امروز ما درعرصه‌های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی موقعیت‌های امروز را در خانواده‌های ایثارگران نداشتیم. بالاخره مجموعة عظیم آزادگان و ایثارگران را در کشور می‌بینید شما می‌شناسید. شما یک بنگاه اقتصادی موفق قابل طرح را در این مجموعه‌ها اگر می‌شناسید معرفی کنید نام ببرید، بنده خوشحال می‌شوم. اگر مجموعة مینو که گزارش می‌دهند شرایطی دارد به دلیل شماست، به دلیل خانوادة آزادگان هست. این سرمایة زمینة شکل‌گیری این موقعیت را فراهم کرده است. و اخوی بزرگوار هم به این سرمایه تکیه داشتند و این را پشتوانه می‌دانستند. و تمام نگاهشان هم معطوف به حفظ این سرمایه بود. آزادگان برخلاف سایر مجموعه‌های ایثارگری یک خانواده هستند یک‌دیگر را با گوشت و پوست می‌شناسند. مجموعة‌ دوستان ثبت‌نام شده در اردوگاه‌های مختلف شناختی نسبت به یک‌دیگر دارند. دوستان عزیز مفقودی که سختی دوران عدم ثبت‌نام صلیب‌سرخ را گذرانده‌اند


ادامه مطلب
  نوشته شده در  دوشنبه نهم تیر 1393ساعت 14:29  توسط جعفر مزیدها  | 

 قابل توجه آزادگان عزيز کمپ ۱۰

 به دنبال برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت خود کفایی آزادگان ،  دو مجمع عادي و فوق العاده  آزادگان کمپ۱۰آقایان حسین ربیعی / مرتضی نظری/محمد اخگری/بیت ا.. محمدی /نورپور/جعفر مزیدها و چند تن دیگر در مجمع عمومی وفوقالعاده  شركت نموده كه بعداز گزارش مديران  بازرسان و اعضاي هيات موسس و همچنين پاسخ چند نفر از آزادگان شركت كننده نتايج ذيل   پس از بحث و بررسی دستورات جلسه مذکور ، اعضای مجمع مصوبات مهم و موثری داشتند که علی القاعده باید در سال مالی جاری به مرحله اجرا گذاشته شود .

 سود سهام سال ۹۲ به ازاي هر سهم ۱۸۰۰ ريال كه مقرر شد سود سهام بي نام سال ۹۰ نيز به انضمام سود سال ۹۲ پرداخت شود. متن مصوبات و فرم درخواست واریز سود سهام سهامداران عینا به نقل از شرکت خود کفایی در معرض دید مخاطبان قرار می گیرد .تا آزادگان عزيز كه مايل به واريز سود به حساب خود در يكي از بانكها كشور مي باشند بعداز تكميل فرم آن را به شماره ۰۲۱۲۲۸۷۵۰۱۶ فاكس نمايند.


ادامه مطلب
  نوشته شده در  دوشنبه نهم تیر 1393ساعت 9:39  توسط جعفر مزیدها  | 
مجمع عادي ساليانه شركت خودکفایی  اقتصادي آزادگان در تاريخ 4و5 تيرماه 93 برگزار  گردد

ابتدا آزادگان عضو مجمع از شركت مينو بازديد سپس و دستور جلسه (عادی سالیانه) به شرح زیر قرائت و اجرا شد.

1- استماع گزارش فعالیت هیات مدیره

2- استماع گزارش بازرس و حسابررسی قانونی 

3- بررسی و تصویب صورتهای مالی 

4- انتخاب بازرس و حسابرس اصلی و علی البدل

5- انتخاب روزنامه کثیرالانتشار

6- سایر مواردی که در صلاحیت مجمع می باشد

 

روز پبج شنبه 5 تيرماه مجمع غمومي  فوق العاده با حضور اعضاي مجمع  و جمعي از آزادگان با

دستور جلسه ذيل برگزار شد.

1- تبدیل نوع شرکت از سهامی خاص به عام

2- اصلاح ماده 10 اساسنامه جهت تبدیل اساسنامه شرکت به تیپ بورس

3- سایر مواردی که در صلاحیت مجمع می باشد

نتيجه:

1. 1800 ريال سود به سهام تعلق گرفت كه همانند سنوات گذشته پرداخت مي شود.

2. سه درصد سهام در فرا بورس عرضه شود.

3. سهام  بي نام تا شهريور با نام  و سود آن نيز پرداخت شود.

اخبار تكميل در آينده درج ميگردد فقط  به دوستان  عزيز آزاده  ياد آور مي شوم با توجه  قيمت سهام پايه  تعدادي از آزادگان و اشخاص سودجو بواسطه آزادگان  به هر عنوان نسبت به   خرديداري سهام  اقدام نموده  و يا در حال خرديداري و ثبت در دفترخانه مي باشند لذا از هر گونه نقل و انتقال  سهام خود داري تا مشكلي براي آنها پيش نيايد.
 

 

  نوشته شده در  شنبه هفتم تیر 1393ساعت 10:10  توسط جعفر مزیدها  | 

مدير عامل شركت مينوي خرمدره با اشاره به سود 84 درصدي اين شركت در سال 92 از ورود اين شركت به بورس خودكفايي خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومي موسسه فرهنگي پيام آزادگان؛‌ دكتر فرهاد رمضان مدير عامل شركت مينوي خرمدره گفت: فرآينده ورود به بورس خودكفايي را داريم ايجاد مي كنيم كه عزيزان آ‍زاده بتوانند بر اساس مصاديقي كه قانون اوراق بهادار و قانون تجارت ديده است سهامشان را خريد و فروش كنند. بنا به تاكيد وي اين تقاضايي است كه خيلي از عزيزان آزاده داشتند و اين كار با فرآيند قانوني در حال انجام است . رمضان افزود: ارزيابي اسناد شركت را با تيم هاي حرفه اي و مستند كشور آغاز كرديم تا بتوانيم يك ارزيابي حرفه اي در مورد ارزش قيمت پايه هر سهم خودكفايي داشته باشيم تا آزادگان بتوانند اين معامله را بدون هيچ مشكلي انجام دهند.


ادامه مطلب
  نوشته شده در  شنبه هفتم تیر 1393ساعت 8:49  توسط جعفر مزیدها  | 

هفتم تیر سالروز شهادت مظلومانه سید الشهدای انقلاب اسلامی

حضرت آیت الله شهید دکتر بهشتی و یاران باوفایش و هفته قوه قضائیه گرامی باد

*********************

آمریکا از ما عصبانی باش و از این عصبانیت بمیر

شهادت حضرت آیت الله شهید دکتر بهشتی

شهید بهشتی مظلوم زیست و مظلوم مرد و خوار چشم دشمنان اسلام بود.

شهادت بهشتی در مقابل مظلومت او ناچیز است.

مردم یک وقت بیدار شدند که بهشتی درکار نبود.

بهشتی یک ملت بود برای این ملت ما.  امام خمینی (ره)

 

شهادت شخصیت های مثل شهید بهشتی صداقت و حقانیت انقلاب و طرفدارانش را نشان می دهد.

ملت ایران چهره ی منافقین را به برکت خون شهدای هفتم تیر شناختند. 

ما به شهدای هفتم تیر افتخار میکنیم. امام خامنه ای (س)

  نوشته شده در  شنبه هفتم تیر 1393ساعت 8:38  توسط جعفر مزیدها  | 
او عاقبت خواهد آمد و چشم منتظران به نور او روشن خواهد شد .

جهان پر از عدل و داد ميگردد. 

وي خواهد آمد ، چرا كه وعده خداوند اين است  و و عده  خداوند تحقق خواهد يافت

  نوشته شده در  چهارشنبه بیست و یکم خرداد 1393ساعت 11:31  توسط جعفر مزیدها  | 
- استحمام ونظافت ,

دژبانها مارا داخل آسایشگاه کرده ودرها را قفل زده ورفتند.همه کلافه شده بودیم . همه جای بدنهایمان به شدت درد می کرد.زخمهایمان  که بعضا خونریزی داشتند هم می سوختند.برخی از مجروحین خیلی حالشان بد شده بود. هیچگونه امدادگر یا دارو و درمان یا کمکهای اولیه هم وجود نداشت .بچه ها کمتر با همدیگر حرف می زدند. اغلب برادران مشغول ذکر گفتن بودند . هیچکس نمیدانست  عراقیها درساعات آینده چه بر سرمان خواهند آورد.فقط ذکرخداوند متعال بود که لبهای خیلی هارا به خود مشغول کرده بود وآنهارا تکان میداد.ساعتی گذشت دژبانها درِ آسایشگاه را باز کرده ودستور دادند که از آسایشگاه خارج شویم . در کنار هر بلوک ( قاطع ) یک محیط کوچک به اصطلاح سرویس بهداشتی بود , که اتاقکی تقریبا3*4  با چند دوش آب سر وگرم هم به عنوان حمام وجودداشت .عراقیها به ما دستوردادند که همه بایدکاملا عریان شویم وبرای استحمام وارد آن به اصطلاح حمام شویم وخودمان را بشوییم. بسیار صحنه شرم آور وسختی  بود . ابتدا قدری مقاومت کردیم ولی انگار فایده ای نداشت . آنها دست بردار نبودند . گویا عزمشان جزم بود که برنامه هایشان را دقیقا اجرا کنند.همه از این صحنه زشت نگران بوده وازیکدیگر خجالت می کشیدیم . بعضی از برادران چشمهایشان را بسته بودند وبناچار به هم برخورد می کردند.

 

عراقیها از همان ابتدا کار ضد فرهنگیشان را برای تحقیر وشکنجه ما شروع کردند.لذا با دادن یک نصف تیغ به هر دونفر, از ما خواستند که باید  هر دونفربا همان نصف تیغ تمام سر وصورت و... را اصلاح وازاله موهای زائد نموده وظرف 10 دقیقه خودمان را بشوییم واز حمام خارج شویم[1] . بگذریم ... همه به هم کمک می کردیم و بچه ها اغلب اول سعی میکردند مجروحین را اصلاح کرده وبشویند. اما هرمجروح مظلومی که عقب می افتاد قربانی کابلها وشلاقهای دژبانهای بیرحم وحشی عراقی می شد.در بین ما از نوجوانان 13 , 14  ساله گرفته تا پیرمردهای 60 و70 ساله هم بودند. بعد ازاینکه همه مرحله به اصطلاح اصلاح وشستشو را پشت سر گذاشتیم ,  به هریک فقط یک  بلیزآستین کوتاه نظامی و یک  شلوار خاکی  و یک جفت کفش کتانی دادند و دستور دادند که آنهارا باید بپوشیم .

 

*لباس فرم اسارت ,

 

ساعتی گذشت. دوباره سر وکله دژبانهاپیداشد. کامیونی هم پر از لوازم انفرادی وارد اردوگاه شده بود. دژبانها به هر اسیر یک دست لباس سربازی ( فقط بلیز وشلوار ) با آرم مخصوص زندانیان جنگی , یک دست کفش کتانی , دو تخته پتو ,  یک کیسۀ انفرادی  تحویل دادند.  ضمنا به هر آسایشگاه مقداری لوازم تراشیدن ریش , یک سطل  آب ویک طشت  پلاستیکی  ویک عدد کف شور ( تی ) اختصاص دادند.


ادامه مطلب
  نوشته شده در  یکشنبه هجدهم خرداد 1393ساعت 9:12  توسط جعفر مزیدها  | 
سلام

نمیدونم این خاطره رو تا بحال براتون نوشتم یا نه؟

اسارت همه چیش با دنیای بیرون و خصوصا حال حاضر فرق داره

اصلا قابل تصور نیست برای همین بعضی وقتا که میخام خاطراتمو بنویسم احساس میکنم کار بیخودیه

چراکه وقتی خودت میدونی مخاطبت توانایی پذیرش اینا رو نداره واسه ی چی.....

ولی بازم دلم نمیاد و میگم خب شاید یکی باشه که هنوزم دوست داشته باشه بدونه اون روزها چیجوری بوده

خب حالا براتون از یه خاطره میگم

روزهای اول اسارت آخر ماه که میشد به ارشد های آسایشگاه یه خودکار امانتی میدادند که لیست خرید آسایشگاه رو بنویسه لیست خرید هم شامل چیزهای ضروری بود که عراقی ها بهمون نمیدادند و ما مجبور بودیم خودمون بخریم مثل خمیر دندان و تیغ ۱و پودر شستشو و شکر و شیر (البته قوطی شیرخشکش)سیگار و ...پولش رو هم حقوقی بود که ازطرف صلیب سرخ مقرر شده بود و عراقی ها بهمون میدادند نمیدونم چقدر باید میدادند ولی یک و نیم دینار عراقی بود که باهاش میشد تقریبا ده  دوازده بسته سیگار بغداد اون اوایل اسارتمون و بعدها تا ۵ بسته سیگار خرید. البته الان چی میشه با یک و نیم دینار عراقی خرید نمیدونم...

اره این همه ی حقوق یک ماه مون بود

یادمه ظهر یکی از همون روزها که توی آسایشگاه بودیم و بعد از اینکه ارشد لیست خریدش رو نوشت من ازش خودکار و گرفتم و روی زرورق سیگار چند تا نقاشی کشیدم

بعدش یه بیت شعر نوشتم و دستم که گرم شد مخم در اثر این گرما داغ شد و یک دفعه به ذهنم رسید عکس امام رو بکشم البته از حفظ میتونستم عکس امام رو طراحی کنم برای همین دور و برم رو نگاه کردم و رفتم تو زاویه ای از آسایشگاه که از بیرون امکان دیده شدن نداشت شروع کردم به کشیدن عکس امام


ادامه مطلب
  نوشته شده در  یکشنبه هجدهم خرداد 1393ساعت 9:5  توسط جعفر مزیدها  | 
 

 

 

زندگینامه امام خمینی:

 

 امام خمینی در روز بيستم جمادى الثانى 1320 هجرى قمرى مطابق با 30 شهريـور 1281 هجرى شمسى ( 24 سپتامپر 1902 ميلادى ) در شهرستان خميـن از توابع استان مركزى ايران در خانواده اى اهل علـم و هجرت و جهاد و در خـانـدانـى از سلاله زهـراى اطهر سلام الله عليها, روح الله المـوسـوى الخمينـى پـاى بـر خـاكدان طبيعت نهاد .

 

او وارث سجاياى آبا و اجدادى بـود كه نسل در نسل در كار هدايت مردم وكسب معارف الهى كـوشيـده انـد. پـدر بزرگـوار امام خمينـى مرحوم آيه الله سيد مصطفى مـوسـوى از معاصريـن مرحـوم آيه الله العظمـى ميرزاى شيـرازى (رض), پـس از آنكه ساليانـى چنـد در نجف اشـرف علـوم و معارف اسلامـى را فرا گرفته و به درجه اجتهاد نايل آمـده بـود به ايران بازگشت و در خميـن ملجإ مردم و هادى آنان در امـور دينـى بـود. در حـاليكه بيـش از 5 مـاه ولادت امام خمینینمى گذشت,طاغوتيان و خـوانيـن تحت حمايت عمال حكومت وقت نداى حق طلبـى پـدر را كه در برابر زورگـوئيهايشان به مقاومت بـر خاسته بـود, با گلـوله پاسخ گفتنـد و در مسير خميـن به اراك وى را به شهادت رسانـدنـد.

بديـن ترتبيب امام خمينى از اوان كـودكى با رنج يتيمىآشنا و با مفهوم شهادت روبرو گرديد. وى دوران كـودكـى و نـوجـوانى را تحت سرپرستى مادر مـومنه اش (بانـو هاجر) كه خـود از خاندان علـم و تقـوا و از نـوادگان مـرحـوم آيه الله خـوانسـارى ( صاحب زبـده التصانيف ) بوده است. همچنيـن نزد عمه مكرمه اش ( صاحبه خانم ) كه بانـويى شجاع و حقجـو بـود سپرى كرد اما در سـن 15 سالگى از نعمت


ادامه مطلب
  نوشته شده در  سه شنبه سیزدهم خرداد 1393ساعت 14:23  توسط جعفر مزیدها  | 

روز جانباز/اسوه ایثار

 سالگرد میلاد حضرت ابوالفضل العباس علیه السلام ، روز جانباز نام گذاری شده است. عباس علیه السلام بزرگ جانباز تاریخ انسانیت است که صحنه کربلا را تجلیگاه ایثار و جانبازی نمود. فداکاری های برادر رشید امام حسین علیه السلام در تاریخ بشر مانندی ندارد. دست حیدرآسای عباس علیه السلام شعر زیبای عشق و ایثار در راه ولایت را با خون سرخ بر زمین تفتیده، کربلا نگاشت، و راه و رسم عاشقی و شیوه جانبازی را به جهانیان آموخت.

 امام جانبازان

 هر ورق از دفتر زندگی امیرالمؤمنین علیه السلام جلوه ای از امامت و ولایت است. علی علیه السلام در عرصه ایمان امام مؤمنان، در جبهه های نبرد امام مجاهدان، در عبادت امام عابدان، در زهد و تقوا امام متّقیان، در عشق به محبوب سیّدالعشاق، و در همه ابعاد دینی و اجتماعی پیشوای اهل ایمان است.

 

او امام جانبازان نیز هست. هرگز از مرگ نهراسید و همواره مشتاق شهادت بود و بلاهای کوچک و بزرگ را به جان می خرید. «لَیلَة المَبیت» یکی از صحنه های درخشان جانبازی اوست. امیرالمؤمنین علیه السلام بارها جان رسول اکرم صلی الله علیه و آله وسلم را از خطر تهدید بت پرستان نجات داد و اسلام را حیات دوباره بخشید. این گوشه ای از جانبازی های علی علیه السلام در راه اسلام و یاری پیامبر بود.

 

جانبازی در قرآن

 

در لیلة المبیت پس از این که امیرالمؤمنین علیه السلام در بستر پیامبر خوابید و بزرگ ترین خطر را به جان خرید تا پیامبراسلام صلی الله علیه و آله وسلم ، با سلامت کامل بتواند به مدینه هجرت کند و حکومت مقتدر اسلامی را در آن جا ایجاد نماید، درباره این فداکاری و جانبازی علی علیه السلام این آیه شریفه نازل شد: «و از گروه مردم کسی


ادامه مطلب
  نوشته شده در  دوشنبه دوازدهم خرداد 1393ساعت 9:4  توسط جعفر مزیدها  | 

" سالروز تولد امام حسين (ع) پاسدار حرمت و انسانيت و روز پاسدار گرامى باد "

اولين پيام حضرت امام خمينى( ره ) به مناسبت روز پاسدار
حضرت امام خمينى ره در سوم شعبان سال 1399 برابر با هفتم تير ماه 1358 پيامى به مناسبت ولادت امام حسين (ع ) فرستادند و در اين پيام سوم شعبان را روز پاسدار ناميدند.

بسم الله الرحمن الرحيم

روز مبارک سوم شعبان المعظم را که روز طليعه پاسدار و پاسدارى از مکتب مترقى اسلام است به عموم هم ميهنان و بخصوص پاسداران انقلاب اسلامى تبريک عرض و بحق بايد اين روز معظم را روز پاسدار بناميم روز ولادت با سعادت بزرگ پاسدار قرآن کريم و اسلام عزيز است، پاسدارى که هرچه داشت، در راه هدف اهدا کرد و اسلام عزيز را از پرتگاه انحراف رژيم طاغوت بنى اميه نجات داد... اگر فداکارى پاسداران عظيم الشان اسلام و شهادت جوانمردانه پاسداران و اصحاب فداکار او نبود، اسلام در خفقان رژيم بنى اميه و رژيم ظالمانه آن وارونه معرفى مى شد و زحمات نبى اکرم (ص) و اصحاب فداکارش به هدر مى رفت...همه پاسدار اسلام و حکومت حق باشيد. در اينجا پاسدارى اين است که اين حکومت، حکومت عدل باشد و پاسدارى از عدالت باشد.پاسدارى از عدالت اين است که پاسدار خودش موصوف به عدالت باشد تا بتواند پاسدارى از عدالت کند...


ادامه مطلب
  نوشته شده در  یکشنبه یازدهم خرداد 1393ساعت 9:15  توسط جعفر مزیدها  | 
به گزارش پیام آزادگان ، آیین بزرگداشت ارتحال سید آزادگان حجت‌الاسلام حاج‌ علی‌اکبر ابوترابی‌فرد و پدر بزرگوارشان حاج سیدعباس ابوترابی‌فرد و یادواره شهدای آزاده عصر امروز در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار شد.

 

در این مراسم سردار حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، حجت‌الاسلام محمدحسن ابوترابی‌فرد نایب رئیس اول مجلس، مهرداد بذرپاش عضو هیئت رئیسه مجلس، مهدی چمران عضو شورای شهر، سردار انصاری جانشین بنیاد شهید، امیر خجسته رئیس کمیسیون شوراهای مجلس، سردار گرجی‌زاده نویسنده کتاب زندان الرشید، محمدعلی مفتح نماینده مجلس، معصومه آباد عضو شورای شهر و موسوی گرمارودی حضور داشتند.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح كشور در مراسم بزرگداشت حجت الاسلام سیدعلی اكبر ابوترابی و پدر بزرگوارشان كه شنبه 10 خرداد در حوزه هنری برگزار شد، مرحوم ابوترابی را فردی مجاهد فی سبیل الله دانست و گفت: جامعه نیازمند چنین افرادی است.


ادامه مطلب
  نوشته شده در  یکشنبه یازدهم خرداد 1393ساعت 9:7  توسط جعفر مزیدها  | 

میلاد با سعادت حضرت امام حسین(ع) و روز پاسدار مبارک باد.

میلاد با سعادت امام حسین(ع) و روز پاسدار

الا ای پاسدار انقلاب کشور عشق

نام نیکویت همیشه ثبت، اندر دفتر عشق

تو کردی اقتدا در عزت و ایثار به آن کس

که هستی اش فدا بنمود و گردید مظهر عشق

ولادت امام حسین(ع) و روز پاسدار مبارک باد

  نوشته شده در  شنبه دهم خرداد 1393ساعت 11:18  توسط جعفر مزیدها  | 
این مراسم شنبه 10 خرداد ساعت 17:30 در تالار اندیشه حوزه هنری واقع در خیابان حافظ، خیابان سمیه برگزار خواهد شد.
حجت الاسلام سید علی اکبر ابوترابی فرد در سال های ابتدایی جنگ در ستاد جنگ های نامنظم حضور یافت و در سال 59 به اسارت نیروهای بعثی درآمد.
این روحانی مقاوم پس از ده سال اسارت سرانجام در سال 1369، همراه با خیل آزادگان سرافراز به میهن اسلامى بازگشت.
وی که به سید آزادگان معروف بود پس از دوران اسارت به عنوان نماینده مقام معظم رهبری در ستاد امور آزادگان منصوب شد و همچنین در دوره های چهارم و پنجم مجلس شورای اسلامی نمایندگی مردم تهران را بر عهده داشت.
سرانجام در دوازده خرداد سال 79 در مسیر زیارت حرم حضرت علی بن موسی الرضا (ع) به همراه پدر بزرگوارشان حضرت آیت الله سیدعباس ابوترابی به لقا الله پیوست و پیکر مطهرشان در حرم امام رضا (ع) به خاک سپرده شد. 

  نوشته شده در  شنبه دهم خرداد 1393ساعت 11:15  توسط جعفر مزیدها  | 
http://s5.picofile.com/file/8121025992/f85691620e8f6941bd8056e1afacd0ff.jpg
تابه كي آيينه را غرق تماشا مي كني
شاپرك هاي نگاهم را شكوفا مي كني
 
چشمه ي آب حياتي، تا به در انتظار
برگلوي تشنه كامان آب احيا مي كني
==
دلبري دارم كه صاحب دلان دل مي برد
غمزه اي مشكل گشا دارد كه مشكل مي برد
گر نقاب از چهره گيرد آن نگار نازنين
پرتو رخساره اش دلهاي مايل مي برد
 
تعجيل در فرجش صلوات
http://sheklakveblag.blogfa.com/ پریسا دنیای شکلک ها
  نوشته شده در  پنجشنبه هشتم خرداد 1393ساعت 9:49  توسط جعفر مزیدها  | 
باحکم استاندار همدان برادر آزاده  رحیم الوندی به سمت مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری همدان منصوب شد. http://www.pana.ir/Image/PicArchive/2014/4/1_635338538416791500_s.jpg

 الهی تبار سرپرست معاونت سياسي امنيتي اين استانداري همدان  در آیین تودیع و معارفه مدیر کل پدافند غیر عامل استانداری همدان اظهار کرد:"رحیم الوندی" که به عنوان مدیر کل پدافند غیر عامل استانداری معرفی می شود از جانبازان و آزادگان هشت سال دفاع مقدس است که با تمام توان و قوت مسوولیت این حوزه را بر عهده گرفته و باید از تجربیات مدیر کل سابق این حوزه بهره مند شود.

 مدیر کل پدافند غیر عامل استانداری همدان نیز در این مراسم مهمترین اولویت کاری خود را شناسایی مراکز حساس و حیاتی استان دانست.

 "رحیم الوندی" گفت: کارگره های آموزشی برای مدیران برگزار خواهیم کرد تا با این حوزه بیشتر آشنا شوند.

 همچنین در پایان این مراسم از "سید مصطفی هزاوه ای" تقدیر و "رحیم الوندی"به عنوان مدیر کل پدافند غیر عامل استانداری معرفی شد.


ادامه مطلب
  نوشته شده در  دوشنبه پنجم خرداد 1393ساعت 11:35  توسط جعفر مزیدها  | 
بعثت رسول اكرم(ص)

بعثت پیامبر (صلّی الله و علیه و آله و سلّم)

 

 بعثت پیامبر(صلی الله علیه و آله و سلم) یا برانگیخته شدن آن حضرت به مقام رسالت، مهمترین فراز از تاریخ اسلام بوده و نزول قرآن کریم نیز از این زمان آغاز می‌گردد. کلمه بعثت به معنای «برانگیخته شدن» بوده و در اصطلاح به مفهوم فرستاده شدن انسانی از سوی خداوند متعال برای هدایت دیگران می‌باشد.

بعثت رسول اكرم(ص)همانطور که از روایات اسلامی و مطالعات تاریخی برمی‌آید، مسأله بعثت پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم) در ادیان الهی با برخی از خصوصیات و نشانه‌ها، قبل از ظهور آن حضرت، مطرح بوده و بسیاری از اهل کتاب و پاره‌ای از اعراب مشرک نیز با آن آشنایی قبلی داشته‌اند. نوید و بشارت ظهور پیامبر خاتم (صلی الله علیه و آله و سلم)، به تصریح قرآن در تورات و انجیل ذکر گردیده و حضرت عیسی (علیه السلام) نیز پس از تصدیق توراتی که به حضرت موسی (علیه السلام) نازل شده بود، به برانگیخته شدن رسول اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) بشارت داده است. همچنین در این کتب، حتی به خصوصیات رسول اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) و یارانشان نیز اشاره شده است.


ادامه مطلب
  نوشته شده در  دوشنبه پنجم خرداد 1393ساعت 11:6  توسط جعفر مزیدها  | 

 

آزاده غلامي كمپ10

 

با  حضور بردار آزاده امیر خجسته نماينده مردم همدان در مجلس شوراي اسلامي و سردار سرتیپ دوم پاسدارˈغلامعلی ابوحمزهˈ فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) همدان در آئین تودیع و معارفه فرمانده سپاه ناحیه شهرستان همدان  از فرمانده سپاه همدان  سرهنگ پاسدار "محمد رضا غلامي پاك" از آزادگان كمپ 10 رمادي تقديرشد.

 

آزاده امیر خجسته افزود: امروز آمریکا و استکبار جهانی در حال ترک خاورمیانه است، اسرائیل در حال ضعیف شدن و نابودی است و این در حالی است که سوریه بعد از نزدیک به سه سال جنگ داخلی امروز قدرتمند تر از همیشه در حال مقابله با گروه های متجاوز است.

وی خاطرنشان کرد: شهدای ما در طول هشت سال جنگ تحمیلی به دعوت ولی امر خود حضرت امام خمینی (ره) لبیک گفتند و با غیرت و آزادانه در جبهه های نبر حق علیه باطل جنگیدند.

 

در اين آئين از خدمات چندين ساله فرمانده سپاه همدان بردار آزاده سرهنگ پاسدار "محمد رضا غلامي پاك" از آزادگان كمپ 10 رمادي كه به درج بازنشستگي نائل آمد تقدير و سرهنگ دوم پاسدار حسين برزگر به عنوان فرمانده جديد سپاه همدان معرفي شد.تقدير  از آزاده غلامي پاك فرمانده سپاه همدان


ادامه مطلب
  نوشته شده در  دوشنبه پنجم خرداد 1393ساعت 9:53  توسط جعفر مزیدها  | 
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز (یکشنبه) اعضای هیات رئیسه مجلس را برای سال سوم فعالیت مجلس انتخاب کردند.

از میان کاندیداهای دبیری هیات رئیسه ضرغام صادقی(آزاده) با 190 رای ،محمد حسین فرهنگی 188 رای ، مهرداد بذرپاش با 167 رای ، محمد دهقان( آزاده)با 149 رای، علیرضا منادی سفیدان با 129 رای و حسین سبحانی‌نیا با 120رای از مجموع 276 رای اخذ شده به عنوان دبیران هیات رئیسه انتخاب شدند.

اعضاي هيات رئيسه مجلس شوراي اسلامي در سال93

همچنین نمایندگان سید شریف حسینی ، محمد آشوری و بهروز نعمتی را به ترتیب با 139 و 132 و 112 رای از مجموع 271 رای اخذ شده به عنوان ناظر یا کارپرداز هیات رئیسه انتخاب کردند. به گزارش ایسنا، پیش از این نیز علی لاریجانی به عنوان رئیس و محمد حسن ابوترابی فرد و محمدرضا باهنر به عنوان نواب رئیس اول و دوم مجلس انتخاب شده بودند. بر این اساس هیات رییسه مجلس نهم در سال سوم، شاهد دو تغییر بود و طبق انتخابات انجام شده، مهرداد بذرپاش جایگزین شاهین محمدصادقی و بهروز نعمتی جایگزین عبدالرضا مصری شد.

  نوشته شده در  یکشنبه چهارم خرداد 1393ساعت 12:21  توسط جعفر مزیدها  | 

امروز پنج‌شنبه اول خرداد مصادف با 22 رجب 1435، چهل و دومین سالگرد عروج ملکوتی مجتهد عالی‌قدر، آیت‌الله محمد کوهستانی ‌مازندرانی است.

آزادگان كمپ 10 رمادي  شركتت كننده در يازده همين همايش مجمع فرهنگي سيد آزادگان كمپ 10 كه در خرداد 89 در ساري و بهشهر برگزار شده بودند توفيق زيارت فرزند اين عالم رباني و بيت شريف و حجره بيسار زيبا و كوچك وي را از نزديك زيارت كردند. عالمي كه شاگردان زيادي از جمله شهيد دانشمند هاشمي نژاد را پرورش داد.

 

منزل آيت ا... محمد كوهستاني مازندراني (ره)وی در 1267 هجری شمسی در روستای کوهستان از توابع بخش مرکزی شهرستان بهشهر در خانواده‌ای عالم‌پرور و باتقوا دیده به جهان گشود، پدرش آیت‌الله محمدمهدی کوهستانی فرزند محمدعلی از نوادگان«ملامحمد شریف» یکی از عالمان عصر خود بود، اجداد کوهستانی در اصل، اهل کاشان بودند.

 

مادرش«فاطمه کوهستانی» نام داشت که تمام زندگی خود را وقف فرزندش کرد، «محمد» در هشت‌سالگی پدرش را از دست داد و این مادر بود که علاوه بر پر کردن جای خالی پدر، دنیایی از علم الهی را در سیمای فرزندش می‌دید و راهنما، پشتیبان و مشوق اصلی او بود.

 

آن بانوی بزرگوار برای تامین هزینه‌های تحصیل «محمد»، حتی بخشی از زمین‌های کشاورزی خود را فروخت، کار می‌کرد و هرگز دست نیاز به سوی کسی دراز نکرد تا فرزندش بتواند از حاصل دسترنج مادر به درجات بالای علمی برسد.


ادامه مطلب
  نوشته شده در  پنجشنبه یکم خرداد 1393ساعت 8:35  توسط جعفر مزیدها  | 
 
  POWERED BY BLOGFA.COM