گراميباد ياد و خاطره معمار كبير انقلاب حضرت امام خميني (ره)


برآن شدم تا خاطره دوازده بهمن 57 را بنويسم.هرچند 36 سال آزا آن زمان گذشته است. اول راهنمايي در مدرسه كورش كبير* ، پشت ژاندارمري* در خيابان گرگان  شهرستان بهشهر درس مي خواندم.  ساعت 9 مدرسه را  تعطيل كرديم زديم به خيابان تا ورود امام خميني (ره) را از تلويزيون  ببينيم.
مردم زيادي كنار قهوه خانه تجمع كرده بودند تا لحظه ورود حضرت امام را از تلويزيون ببيند.يكي از مغازه داران جنب قهوه خانه با پخش شكلات و شيريني از مردم پذيريي مي كرد.
صلوات پشت صلوات توسط مردم فرستاده مي شد. قهوه خانه با درب ورودي ژاندارمري فاصله زيادي نداشت . افسر ژاندارمري بهمراه چند سرباز مسلح بسوي جمعيت آمد. نوجواني با شيريني از آنها پذيرايي كرد. ولكن از گرفتن شيريني خوداري كردند. نسبت به روزهاي گذشته كمي مهربانتر بودند. با احتراما از جمعميت خواست تجمع نكنند .پخش بشوند و يا به داخل قهوه خانه بروند . داخل قهو ه خانه جاي سوزن انداختن نبود . تعدادي از جمعيت كه بيشتر از دانش آموزان بودند مجبور شديم دوان دوان براي ديدن تلويزيون به سيصدمتر جلوتر ،كه لوازم فروش خانگي بود برويم. فروشنده يك تلويزيون 14 اينج سياه و سفيد را روي يك چهار پايه كنار پياده گذاشته بود. مردم روي زمين نشسته بودند. چند لحظه بعد ، فرود هواپيما و فرود حضرت امام خميني (ره) را نشان داد مردم صلوات مي فرستاند  و شيريني  پخش مي كردند .هنوز عقربه هاي ساعت روي ده نرفته بود كه برنامه تلويزيون قطع شد. دوان دوان و سوي منزل تا خبر آمدن امام را به مادرم بدهم. وقتي به خانمان رسيديم ديدم زودتر از من با خبر شده است. آن روز را هرگز فراموش نخواهم كرد.
خاطره 12بهمن 57 جعفر مزيدها از بهشهر

  نوشته شده در  سه شنبه هشتم بهمن ۱۳۹۲ساعت 11:33  توسط جعفر مزیدها  | 
نام: احمد

نام خانوادگی : حیدری

متولد : ۱۳۴۹

شهادت :  ۵ بهمن ۱۳۶۵

کربلای ۵

روی تخت بیمارستان دراز کشیده بود

دستش در اثر ترکش خمپاره توی عملیات کربلای۴ زخمی شده بود

همان دست زخمی رو بالا آورد و گفت تا داداشم رو از چنگال دشمن رها نکنم دست بر نمی دارم

همچین روزی ،توی کربلای ۵ وقتی خیلی ها داشتند دو دو تا چهارتا میکردند ،توی کانال موند تا ....

آخه داداشش تو دست دشمن اسیر بود از کانال تا جاییکه داداشه بود خیلی راه مونده بود نمیتونست برگرده

همونجا تو کانال موند تا داداشه برگشت

خیلی بیشتر از سالهای اسارت داداش موند ،تا سال ۱۳۷۵ به خونه ش برگشت

خونه خودش...خود خودش

آزاده  بسيجي دكتر حميد رضا حيدري از آزادگان كمپ 10 رمادي

تاريخ اسارت:1364/12/22

منطقه عملياتي والفجر8 - سه راه شهادت بالاتر از كارخانه نمك فاو 

تاريخ آزادي 3 شهويور 69

وبلاگ: http://www.pow11791.blogfa.com/اسير شماره 11791

  نوشته شده در  شنبه پنجم بهمن ۱۳۹۲ساعت 11:25  توسط جعفر مزیدها  | 

نورالدین , عاشق امام خمینی ,

خاطره اي از آزاده محمد جواد سالاريان از آزادگان كمپ10 رمادي

نورالدین , مرد میان سالی بود که از اهالی گیلان غرب وپیرو مسلک " اهل حق بود ". طبیعتا مطابق  آداب ورسومی که داشتند , او دارای سبیلهایی خیلی پرپشت وبدنی  پشمالو بود .آقا نورالدین مردی بسیار ساکت وآرام وکم حرف بود . مسئول آسایشگاهش ( آسایشگاه 4 ) همیشه از روحیات خوب وستودنی او برای من تعریفهای زیادی میکرد . وعلی رغم متفاوت بودن  از لحاظ مذهب , از او به عنوان یکی از بهترین وبا انضباط ترین افراد در آسایشگاه یاد میکرد .

آزاده مرحوم فریبرز یزدان شناس از کرمانشاه

مرحوم مغفور فریبرز یزدان شناس( مسئول آسایشگاه 4 ) تعریف میکردکه :

آقانورالدین همیشه جایش را در کنار حلب  دستشویی قرار وی داد. هرچه به او اصرار میکردم که آقا جان طبق نوبت چرخشی امشب نوبت دیگری است که جایش در کنار  حلب باشد , قبول نمیکرد . ومی گفت من با خودم عهدکرده ام که باید تاآخر کنار همین حلب  استراحت کنم . وبسیاری از شبها این حلب  در همان اوایل شب سر ریز می شدو... بقیه اش را خودتان تصور نمایید!!  آقا فریبرز می گفت وضعیت خیلی رقت بار شده بود ودیگر برای من مسئول آسایشگاه دیگر این  وضع غیر قابل تحمل بود. تا اینکه تصمیم گرفتم با استفاده از قوه قهریه واجبارا کسی دیگری را جایگزین ایشان کنم . نورالدین که متوجه این تصمیم من شده  بود , نزد من آمد وگفت :

- آقا فریبرز ! به جان امام خمینی قسم من از اینجا تکان نمیخورم حتی اگر مرا بکشید !


ادامه مطلب
  نوشته شده در  شنبه پنجم بهمن ۱۳۹۲ساعت 11:13  توسط جعفر مزیدها  | 
ديدار مديرعامل و اعضاء هيأت مؤسسه فرهنگي پيام آزادگان با جناب آقاي انصاري معاون كل سازمان بنياد شهيد و امور كشور

جلسه مديرعامل و اعضاء هيأت مديره مؤسسه فرهنگي پيام آزادگان با آقاي انصاري معاون كل بنياد شهيد برگزار گرديد.

در اين جلسه حاج آقا احدي مديرعامل مؤسسه پيرامون مشكلات درماني و معيشتي آزادگان، توانمندي اين عزيزان در خدمت به جامعه و انتقال تجارب دوران اسارت، ارزش‌هاي ايثارگري ، ارائه نمودند.

و در خصوص تعامل مؤسسه فرهنگي آزادگان با بنياد شهيد در زمينه فعاليت‌هاي فرهنگي و پژوهشي مربوط به آزادگان، مطالبات آزادگان و "ماده 13 "بحث و تبادل نظر گرديد.

در اين جلسه آقاي انصاري در خصوص پرداخت مطالبات ايثارگران و ماده 13 آزادگان اعلام داشتند كه آقاي شهيدي رئيس سازمان بنياد شهيد و امور ايثارگران كشور هيأت‌هايي را مأمور پي‌گيري وصول مطالبات ايثارگران، اجرايي نمودن قانون بودجه سال 92 ايثارگران و ماده 13 آزادگان نموده و مسئولين بنياد شهيد به صورت جد پي‌گيري اين موضوع مي‌باشند.

  نوشته شده در  شنبه پنجم بهمن ۱۳۹۲ساعت 11:6  توسط جعفر مزیدها  | 

ز آسمان دل من خورشید و مه برآمد

شب میلاد احمد (ص) با پور حیدر آمد
همه شادی نمایید که میلاد نبی شد
جلوه ی نور صادق ز بعدش منجلی شد

اللهم صل علي محمد و آل محمد و عجل فرجهم

از مکه فروغ ایزدی پیدا شد
سر چشمه فیض سرمدی پیدا شد
در هفدهم ربیع از دخت وهب
نو دسته گل محمدی پیدا شد
میلاد رئیس مکتب، محمد مصطفی(ص) و رئیس مذهب، صادق آل عبا مبارک باد

امشب سخن ازجان جهان بایدگفت / توصیف رسول(ص) انس و جان باید گفت


در شـــــام ولادت دو قــطب عالم / تبریک به صــاحب الزمان (عج) باید گفت . . .

رسول خدا (صلی الله علیه و آله) : برترین عبادت انتظار فرج است.
بحارالانوار جلد 52 صفحه 122

اللهم عجل لوليك الفرج
تعجيل در فرج صلوات. اللهم صل علي محمد و آل محمد و عجل فرجهم


ادامه مطلب
  نوشته شده در  پنجشنبه بیست و ششم دی ۱۳۹۲ساعت 13:13  توسط جعفر مزیدها  | 

آزادگان از راست به چپ: سيد مجيد اميني از شهرستان بهشهر كمپ 13 رمادي و شهيد مهندس عباسعلي مظلومي از شهرستان بهشهر كمپ 10 - علي احمد زاده از شهرستان اروميه  كمپ 10و جعفر مزيدها از شهرستان بهشهر كمپ10

ديدن عكس بالا آزادگان كمپ دهي را ياد خاطره شهيد آزاده عباسعلي مظلومي مي اندازد.

افراد ايستاده در عكس بالا از آزادگان  جنگ تحميلي مي باشند كه در 13 خرداد 70 در تجمع بزرگ آزادگان كشور جهت شركت در سالگرد حضرت امام خميني (ره) در اولين سالگرد ورود به ايران بعداز آزادي گرد هم آمده تا با شركت در مراسم بزرگ 14 خرداد 70دين خود را به امام  ادا كنند.

ياد همه شهدا امام شهدا و آزادگان شهيد و متوفي گراميباد


  نوشته شده در  یکشنبه بیست و دوم دی ۱۳۹۲ساعت 11:48  توسط جعفر مزیدها  | 
زندگينامه امام عسگري (ع)

1.حضرت امام حسن عسکری  (ع )
2.صورت و سيرت امام حسن عسکری (ع )
3.دوران امامت
4.شهادت امام حسن عسکری (ع )
5.ماجرای جانشين بر حق امام عسکري
 

حضرت امام حسن عسکری  (ع )
امام حسن عسکری (ع ) در سال 232هجری در مدينه چشم به جهان گشود . مادر والا گهرش سوسن يا سليل زنی لايق و صاحب فضيلت و در پرورش فرزند نهايت مراقبت راداشت ، تا حجت حق را آن چنان که شايسته است پرورش دهد . اين زن پرهيزگار در سفری که امام عسکری (ع ) به سامرا کرد همراه امام بود و در سامرا از دنيا رحلت کرد . کنيه آن حضرت ابامحمد بود .

صورت و سيرت امام حسن عسکری  (ع )
امام يازدهم صورتی گندمگون و بدنی در حد اعتدال داشت . ابروهای سياه کمانی ، چشمانی  درشت و پيشانی گشاده داشت . دندانها درشت و بسيار سفيد بود . خالی بر گونه راست داشت . امام حسن عسکری (ع ) بيانی شيرين و جذاب و شخصيتی الهی باشکوه و وقار و مفسری بي نظير برای قرآن مجيد بود . راه مستقيم عترت و شيوه صحيح تفسير قرآن را به مردم و به ويژه برای اصحاب بزرگوارش - در ايام عمر کوتاه خود - روشن کرد .

دوران امامت
به طور کلی دوران عمر 29ساله امام حسن عسکری (ع ) به سه دوره تقسيم مي گردد : دوره اول 13سال است که زندگی آن حضرت در مدينه گذشت . دوره دوم 10سال در سامرا قبل از امامت . دوره سوم نزديک 6 سال امامت آن حضرت مي باشد . دوره امامت حضرت عسکری (ع ) با قدرت ظاهری بنی عباس رو در روی بود .


ادامه مطلب
  نوشته شده در  جمعه بیستم دی ۱۳۹۲ساعت 0:14  توسط جعفر مزیدها  | 
نماينده آزادگان استان مازندران در شركت خود كفائي اقتصادي آزادگان در پايان دومين روز مرحله توزيع برگه سهام گفت:با همكاري برادر عزيز آزاده نقي عبدي روز دوشنبه مورخ 92/10/16 با حضور در بنياد شهيد و امورايثارگران شهرستان ساري از ساعت 7/30 لغاليت 11/45 و بنياد شهيد و امورايثارگران شهرستان قائمشهر از ساعت 12 لغايت 15 براي دومين روز برگه سهام افزايش يافته شركت خود كفائي اقتصادي آزادگان مابين دوستان آزاده توزيع گرديد.

آزاده مزيدها افزود:در اين روز بيش 70 درصد سهام آزادگان ساري و 85درصد برگ سهام آزادگان قائمشهر توزيع گرديد.

وي از شناسيي آزادگانيكه تا كنون در شركت خود كفايي اقتصادي آزادگان گفت:يكي از آزادگان  قائمشهري كه تاكنون براي سهام هيچ اقدامي نكرده بود شناسايي و با اخذ مدرك براي ايشان درخواست صدور برگه سهام شد.

همچنين اظهار داشت: در شهرستان آمل هم دونفر از آزادگان تاكنون شناسنايي نشده بودند كه يكي از آنها از شهداي آزاده بودند.

مزيدها در پايان از تعداد كمي از آزادگان  قائمشهري كه تا كنون برگه افزايش يافته سهام شركت خود كفائي اقتصادي آزادگان را دريافت نكرده  در ساعت اداري با مراجعه به فرمانداري قائمشهر به برادر آزاده آيت ا... سرو علي مراجعه نمايند.

  نوشته شده در  سه شنبه هفدهم دی ۱۳۹۲ساعت 8:12  توسط جعفر مزیدها  | 
" تشريح عملكرد شش ماهه1392 مؤسسه فرهنگي پيام آزادگان در مصاحبه با جناب آقای احدی مدیرعامل مؤسسه "
تاریخ انتشار خبر : یکشنبه, 15 دی 1392 ساعت 09:41

به گزارس سايت موسسه پيام آزدگان

جناب آقای احدی ضمن تقدير و تشكر از تلاش‌هاي بي‌وقفه جناب‌عالي در راستاي خدمت به آزادگان سرافراز از محضرتان تقاضا داريم در:

1. ابتدا اين مؤسسه را به مخاطبين معرفي نماييد؟

دوران مقاومت حماسي آزادگان سرافراز در زندان‌هاي رژيم بعثي صدام، فصلي سبز از دفتر پرافتخار دفاع مقدس ملت ايران است. فصلي كه براي شاهدان امروز، نسل‌هاي فردا و نيز همه انسان‌هاي منصف و آزاده جهان، حكايت از استقامت، تعهد و وفاداري آزادگان به آرمان‌هاي ديني و ملي خود دارد. ثبت و ضبط حماسه‌هاي مقاومت شكوهمند آزادگان جهت ارائه آن به نسل كنجكاور و تشنه امروز وظيفه‌اي است كه بر دوش دلسوزان و علاقمندان به ارزش‌هاي انقلاب اسلامي و دفاع مقدس افتاده است.

مؤسسه فرهنگي پيام آزادگان در سال 1384 بنابر همين ضرورت و با همت جمعي از آزادگان و با حمايت و تدبير حجت‌الاسلام و المسلمين سيد‌محمدحسن ابوترابي شكل گرفته است تا ضمن دفاع از هويت آزادگان عزيز، با حفظ اصل امانت‌داري، حقيقت وقايع و حوادث دوران پرمرارت مقاومت آنان را براي همه مشتاقان و علاقه‌مندان روايت نمايد.

اين مؤسسه داراي اساسنامه‌اي به شرح ذيل است:

 گردآوري، ثبت و انتشار خاطرات، تاريخ و فرهنگ اسيران ايراني از جمله خاطرات مرحوم ابوترابي


ادامه مطلب
  نوشته شده در  سه شنبه هفدهم دی ۱۳۹۲ساعت 8:12  توسط جعفر مزیدها  | 
نماینده آزادگان در شرکت خود کفائی آزادگان در خلال توزیع سهام آزادگان شهرستان ساری اظهار داشت:سهام آزادگان غرب مازندران در شرکت خودکفائی اقتصادی آزادگان روز چهارشنبه 11دی توزیه می شود.
آزاده مزیدها در ادامه افزود:با اطلاع دوستان آزاده شهرستانهای غرب مازندران  می رساند باهمکاری صمیمانه  روسای بنیاد شهید و برادران آزاده آقایان عبدی, نامدار سلیمانی ورکی، علیخانی و حسین شمس و فلاح سهام آزادگان غرب مازندران طبق زمانبدی ذیل بین آزادگان توزیع گردد.
1-روز چهارشنبه 11دی از ساعت 8لغایت 12 با استقرار در بنیاد شهید تنکابن سهام آزادگان شهرهای رامسر تنکابن و عباس آباد  توزیع می شود.
در روز چهارشنبه از ساعت 14 لغایت 17  سهام آزادگان شهرستانهای چالوس و نوشهر در سالن اداره کل منابع طبیعی نوشهر واقع در خیابان شهید عمادالدین کریمی توزیع می شود.
روز چهارشنبه از ساعت 18 لغایت 19 سهام آزادگان شهرستان نور در بنیاد شهید شهرستان نور توزیع میگردد.

مزیدها در پایان از آزادگان عزیز  شهرستانهای فوق الذکر خواست ضمن حضور به موقع به اطلاع  دیگر دوستان آزاده برسانند.

آزاده عزیز جهت اطلاع از زمان توزیع سهام در دیگر شهرستانهای استان مازندران به  جدول زمانبدی  توزیع سهام  در وبلاگ www.mazidha.blogfa.com درج گردیده مراجعه نمایند.

  نوشته شده در  دوشنبه نهم دی ۱۳۹۲ساعت 23:16  توسط جعفر مزیدها  | 

  نوشته شده در  یکشنبه هشتم دی ۱۳۹۲ساعت 23:38  توسط جعفر مزیدها  | 

 دکتر فلاح استاندار مازندران به اتفاق آقای رضایی مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مازندران،فرماندار و رئیس بنیاد شهید ساری پنجم دی ماه از آزاده مقاوم و صبور سید طالب کاظمی از آزادگان كمژ 10 رمادي دیدار کردند

 

 دکتر فلاح استاندار مازندران به اتفاق آقای رضایی مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مازندران،فرماندار و رئیس بنیاد شهید ساری پنج شنبه پنجم دی ماه بعد از نماز مغرب و عشاء در منزل آزاده مقاوم و صبور سید طالب کاظمی حضور یافتند و از این آزاده جانباز که سالها با تحمل سختی ها ، مشقت ها و مرارتهای دوران اسارات ، درس آزادگی و پایمردی را برای نسل های آینده به یادگار گذاشت.

در این دیدار آزاده جانباز کاظمی مشکلات مربوط به خود را با استاندار مازندران و مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان .که دکتر ربیع فلاح و آقای رضایی مسائل مطرح شده از سوی این عزیز ایثارگررا بر حسب نوع مشکل بررسی کرده و در جهت تحقق درخواست وی و رفع موانع موجود ، رهنمودهای لازم را بیان نمودند.این دیدار در قالب طرح سپاس و در شهرستان ساری صورت گرفت.

  نوشته شده در  یکشنبه هشتم دی ۱۳۹۲ساعت 8:55  توسط جعفر مزیدها  | 

۹ دی یوم الله است

آوای لب بسیجیان قرآن است     فکر سرشان هدایت انسان است

تاریخ چه صادقانه ثابت کرده       نسل ۹ دی همیشه در میدان است

حماسه 9 دی ، لبیک یا امام خامنه ای (س) حماسه 9 دی ، لبیک یا امام خامنه ای (س)

  نوشته شده در  شنبه هفتم دی ۱۳۹۲ساعت 11:42  توسط جعفر مزیدها  | 
خاطرات آزاده محمدجواد سالاریان در «نسیم تقدیر»
خاطرات آزاده محمدجواد سالاریان در «نسیم تقدیر»
«... شاید بدترین شکنجه در آنجا شکنجه با اتو بود. اتو را می زدند به برق تا خوب داغ شود. بعد آن را در کمال خونسردی و در حالی که اسیر را کاملاً مهار کرده بودند، می کشیدند به کف پاها، دست ها، باسن، زانو و قوزک ها...»

 

 «نسیم تقدیر» عنوان کتاب خاطرات اسیر آزاد شده ی ایرانی محمدجواد سالاریان می باشد که موسسه فرهنگی هنری شهید آوینی با همکاری موسسه فرهنگی هنری جنات فکه در سال ۱۳۸۴ اقدام به چاپ و نشر آن کرده است.

در این کتاب خواننده با جلوه های جدیدی از صبر و استقامت اسیران در بند آشنا شده و از ظلم و ستمی که دشمن کینه توز بعثی نسبت به اسیران مظلوم روا می داشت، آگاه می شود.

کتاب حاضر در چندین بخش با عناوین مختلف تشکل شده که برخی از آن بدین شرح است:

روای روایت خود را از زمانی آغاز می کند که برای انجام مأموریت در زمستان ۱۳۶۴ عازم شهر اهواز می شود. او با عده ای از برادران بسیجی و سپاهی در خرمشهر آموزش غواصی می بیند تا اینکه به همراه ده نفر دیگر برای انجام مأموریت ویژه انتخاب می شود. یکی از دلایل انتخاب وی آشنایی و تسلط بر زبان عربی است. در نوزدهم بهمن ماه ۱۳۶۴ وی و دیگر نیروهای تیپ ۲۱ امام رضا(ع) در اجرای مأموریت خود با عبور از اروند رود در ساحل جزیره بوارین مستقر می شوند و با شروع عملیات و حمله به دشمن وی از دیگران جدا افتاده و مسیر را گم می کند. راوی در چند برخورد با نیروهای عراقی از ناحیه ی پا مجروح شده و پس از گذراندن چندین ساعت پر درد و رنج در منطقه ی عملیاتی با سربازان عراقی روبرو می شود و آن ها او را به اسارت درمی آورند.

محمدجواد سالاریان از فروردین ۱۳۶۵ تا تیرماه ۱۳۶۸ در اردوگاه ۱۰ رمادیه و از تیرماه ۱۳۶۸ تا زمان مبادله ی اسرا و بازگشت به میهن در اردوگاه ۱۷ صلاح الدین روزگار اسارت را سپری کرده است.

اردوگاه ۱۰ رمادی اولین اردوگاهی است که راوی در آن پای نهاد و بیش از سه سال از عمر خود را در این اردوگاه که به روایت او «قلعه ای متروکه و بیغوله ای خرابه می ماند» سپری کرده است.

جزئیات کامل و بیان شیوای حالات درونی از ویژگی های این کتاب است که توانسته با قلمی روان اسارت را به زیبایی به تصویر بکشد و مجموعه ای خواندنی و دلنشین را به وجود آورد.


ادامه مطلب
  نوشته شده در  پنجشنبه پنجم دی ۱۳۹۲ساعت 12:16  توسط جعفر مزیدها  | 

  نوشته شده در  سه شنبه بیست و ششم آذر ۱۳۹۲ساعت 8:2  توسط جعفر مزیدها  | 
سال ۱۳۱۸ هجری شمسی در حالی آغاز شد که شعله های

جنگ جهانی دوم، با حمله ی ارتش آلمان هیتلری به لهستان، افروخته شد و فشار حکومت استبداد مطلق رضاخانی در سراسر ایران گسترده بود .

رضا خان میرپنج که اینک بر اریکه پادشاهی تکیه زده بود ، در راستای تأمین اهداف اربابان انگلیسی خود، در محو دین و دینداری ، تلاشی مضاعف داشت.

تصویب قانون کشف حجاب و صدور فرمان لباس متحدالشکل، محدود کردن مردم متدین در اجرای فرایض دینی و وارد کردن شدیدترین فشارها بر روحانیت شیعه، از جمله تلاش هایی بود تا جامعه ی ایران از دین تهی گردد و به طور مطلق تحت سیطره ی اهداف شوم استعمار پیر انگلیس درآید.

در چنین سال و در چنان شرایط و اوضاع و احوالی، در شهر کریمه اهل بیت (س) – قم – در خانواده ای اهل علم و اجتهاد و منتسب به بیت رسالت (ص)، در دامن مادری علویه ، فرزندی پا به عرصه وجود نهاد که او را «علی اکبر» نامیدند.

هر چند سید علی اکبر ابوترابی فرد – قزوینی – در شهر مقدس قم دیده به جهان گشود، ولی به علت اینکه سند این ولادت، در حوزه طالقان، تنظیم و به ثبت رسید ، در بعضی از اسناد موجود، طالقان، به عنوان محل تولد ایشان، ثبت شده است.

خانواده

اجداد سید علی اکبر ابوترابی ، همه از سلسله جلیله سادات و اهل علم و اجتهاد بودند. ایشان در معرفی خود، در بازجویی های ساواک در سال ۱۳۴۹، در این رابطه چنین می گوید: « اجدادم همه بیشتر تا چند طبقه در نجف اشرف تحصیل کرده اند و فعلا نیز مرقد جمعی از آنها نیز آنجاست ».

جد پدری سید علی اکبر، مرحوم آیت الله سید ابوتراب حسینی ابوترابی فرد، از علمای بزرگ شهرستان قزوین بود، ایشان در یک ارزیابی کلی ، توسط ساواک ، اینگونه معرفی شده است: « در قزوین نفوذش خوب است و یک چهارم از سکنه شهر و دهات مقلد و طرفدار دارد و نفوذش در اثر زهد و تقوی اوست. مرجع تقلید است، در قزوین و نجف تحصیل کرده ، رساله عملیه او چاپ و منتشر شده است. در سال ۱۳۴۱ تلگراف مخالفت با انجمن های ایالتی و ولایتی را امضا کرده و در وقایع ۱۵ خرداد شرکت داشته است.»

آیت الله ابوتراب ابوترابی در فروردین ماه سال ۱۳۵۲ به رحمت ایزدی پیوست، که سخنران مراسم چهلمین روز درگذشت معظم له، در حسینیه شاهزاده حسین (ع) قزوین، حجت الاسلام سید علی اکبر ابوترابی بود.

جد مادری سید علی اکبر، آیت الله سید محمدباقر علوی قزوینی، از علمای بزرگ و مجتهدین به نام بود. وصف معظم له از بیان حجت الاسلام سید علی اکبر ابوترابی، چنین است: « مرحوم جد مادری ما، در نجف اشرف به درجه اجتهاد می رسند. در مسجد جامع قزوین مشغول خدمت بودند تا اینکه مرحوم آقای حاج شیخ عبدالکریم حائری، رضوان الله تعالی علیه از اراک عازم قم شدند. مرحوم جدمان به قصد دیدار مرحوم آیت الله حائری به قم مشرف شدند و از قم نامه نوشتند به منزل که خانه و زندگی من را بفروشید، بعد از فروختن و تبدیل آن به پول نقد مرا خبر کنید» همه را می فروشند و به پول نقد تبدیل می کنند و به ایشان خبر می دهند.

حاج آقا از قم تشریف می برند قزوین. روز جمعه ای، جمعیت زیادی را دعوت می کنند که برای نماز تشریف بیاورند مسجد جامع، بعد از نماز، جریان را توضیح می فرمایند . می فرمایند: من به دعوت حضرت آیت الله حائری به قم مشرف شدم و اهالی محترم قزوین هم بدانند که بنا نیست چیزی با خودم ببرم ... برای اینکه مردم گمان نکنند که مرحوم جد ما، پول از قزوین برده اند و در قم خانه ساخته اند، در قزوین اعلام می کنند که تمام دارایی من تبدیل به این قدر پول شده و بیش از این هم با خودم به قم نبردم.» ۱

استاد و همسفر و همراه سید علی اکبر، پدر بزرگوار وی، حجت الاسلام والمسلمین، حاج سید عباس ابوترابی، یکی از مبارزان و مجاهدان عصر استبداد پهلوی ها می باشد. ایشان از ابتدای قدم نهادن در راه علم و مبارزه، در زمان رضا خان قلدر که عمله استعمار پیر بود، حاضر به خموشی نشد و در سال ۱۳۰۴ که سال شروع استبداد مطلق رضاخانی است و فشارهای مضاعفی بر روحانیت عزیز اسلام وارد می آمد، به قم مهاجرت کرد تا ضمن بهره گیری از محضر بزرگان حوزه علمیه قم، در صف اول مبارزه نیز حضور داشته باشد.

مرحوم سید عباس ابوترابی، پس از رحلت پدر بزرگوارش، به قزوین بازگشت تا خلأ وجود آن مرحوم را پر کند و به جانشینی پدر، زعامت مردم قزوین را به عهده گیرد.

نفر سوم  ايستاده از راست آزاده  شهيد سيد علي ابوترابي

نفر اول نشسته از راست آزاده جعفر مزيدها-اسدا... جليلي (ذات ا.. رضايي) و حجت الاسلام محمد تقي صباغي از آزادگان كمپ 10 رمادي .تاريخ عكس آذر 68 كمپ 17 تكريت


ادامه مطلب
  نوشته شده در  سه شنبه بیست و ششم آذر ۱۳۹۲ساعت 7:58  توسط جعفر مزیدها  | 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پیام آزادگان اسامی آزادگان کاندید شده هیئت امنای موسسه مرکزی شرکت های احرار  از استان تهران منتشر شده جمعي از آنها از آزادگان كمپ ۱۰ رمادي مي باشند .ضمن آرزو موفقيت براي كليه آزادگان ثبت كننده ، اسامي آزادگان كمپ ۱۰ جهت اطلاع دوستان آزاده با ترتيب الفبايي آورده شده است.وعده آزادگان تهران  92/09/11 لغایت 92/09/17در سایت احرار ایران می توانند رای بدهند.http://www.ahrariran.ir

نام         نام خانوادگی

محمد

اخگری

مهرداد

    اصانلو

غلامرضا

    رحمتی

افشین

    روغنی

محمدحسن

    شیخ محمدی

محسن

    شیرازی

رمضان

عاشوری

محمد  

   ملکی

حمید  

   میرزائی

  نوشته شده در  سه شنبه دوازدهم آذر ۱۳۹۲ساعت 11:51  توسط جعفر مزیدها  | 

یادو خاطره  شهدای آزاده و متوفی کمپ 10 رمادی که در خلال اسارت و یا بعداز آزادی  از عالم خاکی سفر کردند در چهاردهمین همایش آزادگان مجمع فرهنگی سید آزادگان کمپ 10 با ذکر یاد و نام آنان گرامی داشته شد.

با توجه به سالگرد شهید آزاده بهروز ترکاشوند در تاریخ 69/9/6، با دعوت از برادر این شهید آزاده به نمایندگی از خانواده شهید آزاده  ترکاشوند در جمع آزادگان شرکت کننده در چهاردهمین

آزادگان مجمع فرهنگی سید آزادگان کمپ 10 رمادی که از تاریخ 28 آبان لغایت 1 آذر 92در تهران گرامی داشته شد.

برآن شدیم تا گوشه ای از مطالب مربوط به این شهید آزاده جهت ثبت در تاریخ  و در این وبلاگ درج گردد.

انشاا.. در آینده  زندگینامه شهدای آزاده و متوفی دیگر کمپ 10 را به اطلاع دوستان خواهیم رساند. ازتمامی دوستان آزاده دعوت می شود مطالب شهدای و متوفی آزاده استانها  را برای درج در این وبلاگ به آدرس پستی بهشهر بلوار امام خمینی (ره) خ شهدید موسوی کوی شهیدان هاشمی نسب 4851758614 جعفر مزیدها یا به آدرس ایمیل jafar_mazidha@yahoo.comارسال نمایند.

مرحوم سیدعلی اکبر ابوترابی، سید آزادگان خطاب به پدر شهید ترکاشوند می فرماید: «فرزند شما سه مقام دارد. اول اینکه اسارت را تحمل کرد.

دوم به افتخار جانبازی نائل گشت و سوم شهادت که حقش بود و نصیبش شد.» شهیدی که سردار علی فضلی در خصوص او می گوید: «این شهید بزرگوار به آن چیزی که هدف و حقش بود، رسید و خدا خواسته او که شهادت بود را اجابت کرد.»

آزاده جعفر مزیدها دبیر این همایش که خود با این شهید آزاده هم آسایشگاهی و مدتی با هم غذا بوده است از  خصوصیات این شهید در ایام اسارت و  مخصوصا خاطره شب هفتم محرم الحرام سال67 آسایشگاه 6 اردگاه 10 رمادی که انقلابی ما بین اردوگاه بر پا کرد را برای حضار بیان نمود .

زندگینامه اولین شهید آزاده  بعداز آزادی بهروز ترکاشوند در ادامه مطلب


ادامه مطلب
  نوشته شده در  جمعه هشتم آذر ۱۳۹۲ساعت 22:34  توسط جعفر مزیدها  | 

مابقي عكس ها را در ادامه مطلب مشاهده كنيد.


ادامه مطلب
  نوشته شده در  یکشنبه سوم آذر ۱۳۹۲ساعت 23:57  توسط جعفر مزیدها  | 

مابقي عكس ها را در ادامه مطلب مشاهده كنيد.


برچسب‌ها: چهاردهمين همايش آزادگان كمپ 10 رمادي تهران آبان 92
ادامه مطلب
  نوشته شده در  شنبه دوم آذر ۱۳۹۲ساعت 23:19  توسط جعفر مزیدها  | 

مابقي عكس ها را در ادامه مطلب مشاهده كنيد.


ادامه مطلب
  نوشته شده در  شنبه دوم آذر ۱۳۹۲ساعت 19:42  توسط جعفر مزیدها  | 
جای همه آزادگان مخصوصا آزادگان کمپ 10 رمادی خالی .البته دوستان بجای شما زیارت کردند.

مابقي عكس ها را در ادامه مطلب مشاهده كنيد.


ادامه مطلب
  نوشته شده در  شنبه دوم آذر ۱۳۹۲ساعت 19:30  توسط جعفر مزیدها  | 
بسمه تعالی
 برنامه بعدازظهر چهارشنبه همایش چهاردهم با زیارت مرقد مطهر بنیانگذارجمهوری اسلامی وتجدید عهدوپیمان با مقام ایشان وشهداء اغاز وسپس آزادگان عزیزکمپ10 به زیارت مرقد حضرت شاه عبدالعظیم مشرف گردیده ونمازجماعت مغرب واعشاءرادران حرم شریف اقامه نمودند آزادگان عزیز که تعدادشان به بیش از200نفررسید جهت صرف شام واستراحت به محل اسکان مراجعه نمودند وشب رادرکنارهم وبه یادخاطرات شبهای اسارت صبح نمودند
( عباس نژاد )


  نوشته شده در  پنجشنبه سی ام آبان ۱۳۹۲ساعت 12:0  توسط جعفر مزیدها  | 

بسمه تعالی

اولین روز چهاردهمین همایش سیدآزادگان کمپ10رمادی برگزارگردید بنابه گزارش دبیرهمایش برادرمزیدها همایش باپذیرش آزادگان سراسرکشورازعصرسه شنبه28ابان ماه92درمحل مجتمع فرهنگی آدینه تهران آعازگردید.وتا صبح چهارشنبه ادامه داشت اولین روزبرنامه همایش سحرگاه چهارشنبه ساعت 10صبح بازیارت مرقد مطهر امامزاده صالح آعازگردید.که طی مراسمی ضمن زیارت مرقد ان امامزاده واقامه نمازجماعت ظهروعصرشرکت کنندگان با برگزاری عزداری حسینی وایرادسخنرانی توسط حجج اسلام صباغی نماینده ولی فقیه دربسیج ادارات وحاج اقای گواهی نماینده محترم ولی فقیه درسپاه محمدرسول الله ص درخصوص قیام سیداشهداء واسارت اهل بیت وارتباط ان با زنده نگه داشتن حادثه بزرگ کربلا به ایرادسخنرانی پرداختند وبه آزادگان وایثارگران خطاب نمودند که شما نیزچون زینب کبری رسالت زنده نگه داشتن خاطرات وحماسه های فرزندان این سرزمین را که ادامه دهندگان نهضت حسین ابن علی بودند را درکربلای ایران به عهده دارید چراکه بهترین درد اشنای حضرت زینب شما ازادگان میباشید درپایان مراسم آزادگان عزیز با نهار تبرکی حضرت امامزاده صالح پذیرایی گردیدند برنامه بعدازظهرهمایش دیدار وتجدید بیعت با امام راحل خواهدبود که گزارش ان متعاقبا ارسال خواهدشد

( عباس نژاد )

  نوشته شده در  پنجشنبه سی ام آبان ۱۳۹۲ساعت 10:15  توسط جعفر مزیدها  | 
ضمن عرض تسليت به تمامي عزاداران حسيني و شما آزادگان عزيز بمناسبت ايام محرم الحرام ، با تشكر از كليه آزادگانيكه جهت شركت در چهاردهمين همايش آزادگان كمپ 10 رمادي شركت نموده اند مي رساند :

1. بيش از 350نفر آزادگان كمپ 10 براي شركت در اين همايش اعلام آمادگي نموده اند كه با توجه به ظريفت مكان پذيرش ، متاسفانه ميزبان 200 نفر آزاده خواهيم بود كه اسامي پذيرفته شدگان جهت اطلاع در ادامه مطلب آمده است .

2. آزادگان پذيرفته شده از آوردن همراه حتي آزاده كمپ 10 كه اسامي وي جز شركت كنندگان نمي باشد جدا خوداري كنند.


3. آزادگانيكه اسامي آنها جز پذيرفته شده مي باشند در صورت بروز مشكل و عدم شركت در همايش حتما به دبير همايش و يا به شماره 09111523551 پيامك كنند .از معرفي جانشين لطفا با توجه به ذخيره بودن آزادگان ثبت نامي خود داري شود.

4. تصاوير شهداي آزاده و يا متوفي استان خود را  با درج مشخصات در بنر هاي 70 در 100 سانتي متر  جهت بهره داري در همايش آماده نمايدبالا عكس: شهيد آزاده .....يا متوفي آزاده...... كمپ 10 از استان....

پايين عكس: نام نام خانوادگي:   نام پدر:   تاريخ تولد:      تاريخ و محل اسارت:    تاريخ آزادي:   تاريخ شهادت يا فوت

5.زمان پذيرش از ساعت 14 روز سه شنبه مورخ 28 آبان و خروج از محل همايش صبح جمعه اول آذر92

6.. در اطلاعيه بعدي آدرس محل همايش به اطلاع دوستان  اعلام ميگردد.


ادامه مطلب
  نوشته شده در  چهارشنبه بیست و دوم آبان ۱۳۹۲ساعت 11:43  توسط جعفر مزیدها  | 
آزاده کمال میناوند  از آزادگان کمپ 10 رمادی از بچه های تهران ، یاد داشتی در قسمت نظرات برایم ارسال کرده است که عین آن را برای شما عزیزان  آورده ام

"سلام دوستان:امروز جمعه 17 آبان, بعد از 15 روز استراحت مطلق بدلیل عارضه دیسک کمر, جهت تلطیف روحیه با دو سه تا از دوستان کمپ 10 تماس گرفتم.آخرین نفر مجید صبوری از شیراز بود.تلفن دایورت شد و خانم ایشون جواب تلفن رو داد.پرسیدم آقا مجید تشریف دارند؟که با بغض و اندوه جواب دادند الان سه ماهه که به دلیل عارضه کبدی مجید رو از دست دادیم!! دیگه چیزی برای گفتن نداشتم جز بغض و اشک و معذرت خواهی و خداحافظی.!!

بله دوستان مجید صبوری آزاده همیشه خندان کمپ10 قاطع 4 آسایشگاه 3 دیگر بین ما نیست.شادی روحش صلوات. دوستان چقدر زود دیر میشود؟"

مراسم تشییع و تدفین جانباز و آزاده  مرحوم مجید صبوری رئیس بانک مسکن شعبه پاسداران شیراز که بر اثر عارضه سرطانی دار فانی را وداع گفت ، با حضور  جمعی از آزادگان و ایثارگران ،محمدحسن علمداری مدیر شعب فارس بانک مسکن ، روسای شعب و کلیه همکاران وی و در میان غم و اندوه از دست دادن همکاری صادق و تلاشگر و الگوی بی نظیر خدمت به مردم  در تاریخ 92/05/20برگزار گردید.

مجمع فرهنگی سید آزادگان کمپ10 رمادی ضمن عرض تسلیت به خانواده محترم آزاده مرحوم مجید صبوری و آزادگان هم بندمان ، صبر و استقامت  را برای بازماندگان این عزیز سفر کرده از خداوند یکتا خواستار است. روحش شاد و یادش گرامی باد


  نوشته شده در  جمعه هفدهم آبان ۱۳۹۲ساعت 22:31  توسط جعفر مزیدها  | 
اول:زيارت عاشوراى معروفه است:كه از نزديك و دور خوانده میشود،و شرح آن‏چنان‏كه شيخ ابو جعفر طوسى

در«مصباح»ذكر فرموده چنين است:محمّد ابن اسماعيل‏ بن بزيع،از صالح بن عقبه،از پدرش،از حضرت باقر عليه السّلام روايت كرده:هركه حسين بن على عليهما السّلام را در روز دهم‏ محرّم نزد قبر آن حضرت زيارت كند تا آنكه گريان شود،خدا را در روز قيامت ملاقات كند،با قوابى به اندازه‏ ثواب دو هزار عمره،و دو هزار جهاد،كه ثواب آنه همانند ثواب كسى میباشد كه در خدمت رسول خدا و ائمه طاهرين عليهم السّلام جهاد كرده باشد.راوى گفت:فدايت شوم چه ثوابى است،براى كسیكه در شهرهاى دور از كربلا باشد،و برايش در مانند اين روز رفتن به سوى قبر آن حضرت ممكن نباشد؟فرمود:هرگاه چنين باشد به سوى صحرا بيرون رود،يا در خانه خود،بر بام بلندى بالا رود،و به سوى آن حضرت به سلام اشاره كند،و در نفرين كردن بر قاتلين آن حضرت بكوشد و پس از آن دو ركعت نماز بخواند.و اين كار را در اوايل روز،پيش از زوال آفتاب انجام دهد،پس بر امام حسين عليه السّلام زارى و گريه كند و كسانى را كه در خانه‏اش هستند،هرگاه از ايشان‏ تقيه نمیكند،به گريه كردن بر آن حضرت امر كند،و در خانه خود به اظهار جزع بر آن حضرت عزا بپا دارد و يكديگر را به مصيبتشان به حسين عليه السّلام تعزيت گويند،و من بر خدا براى ايشان همه آن ثوابها را ضامنم،هرگاه اين عمل را بياورند.گفتم:فدايت شوم اين ثوابها را براى ايشان ضامن میشوى،و آنها را كفيل میگردى؟فرمود: آرى من ضامن و كفيلم براى كسیكه اين عمل را بجا آورد.گفتم:يكديگر را چگونه تعزيت گويند؟فرمود:بگويند:
اَعْظَمَ اللّهُ اُجُورَنا وَاُجورَكُمْ بِمُصابِنا بِالْحُسَيْنِ عَلَيْهِ السَّلامُ وَجَعَلَنا وَاِيّاكُمْ مِنَ الطّالِبينَ بِثارِهِ مَعَ وَلِيِّهِ الاِْمامِ الْمَهْدِىِّ مِنْ الِ مُحَمَّدٍ عَلَيْهِمُ السَّلامُ.
خداى بزرگ فرمايد اجرهايمان را به مصيبتمان بر حسين(درود بر او)،و ما و شما را از خواهندگان خون او همراه‏ با ولىّ‏اش امام مهدى از خاندان محمّد(درود بر ايشان)قرار دهد.
و اگر بتوانى آن روز را به دنبال‏ حاجتى بيرون نروى،بيرون نرو،زيرا روز نحسى است،كه در آن حاجت مؤمن برآورده نمیشود،و اگر برآورده شود براى او مبارك نخواهد بود،و در آن خير و رشدى نخواهد ديد،و در آن روز هيچ‏كدام از شما براى منزلش،البته چيزى ذخيره‏ نكند،چرا كه هركه در آن روز چيزى ذخيره كند،در آن چيز بركت نخواهد ديد،و براى او و اهلش كه جهت آنها ذخيره كرده‏ گويا همه را با رسول خدا صلى اللّه عليه و آله و سلّم انجام داده باشد و براى اوست مزد و پاداش مصيبت هر پيامبر و رسول و وصىّ و صدّيق و شهيدى كه مرده يا كشته شده باشد،از زمانى كه حق تعالى خلق فرموده دنيا را تا زمانى كه قيامت بر پا شود.صالح بن عقبه و سيف‏ بن عميرى گفته‏اند:علقمة بن محمّد حضرمى گفت:به حضرت باقر عليه السّلام گفتم:به من دعايى تعليم فرما كه آن در اين روز بخوانم‏ هرگاه آن جناب را از نزديك زيارت كنم،و دعايى كه آن را بخوانم هرگاه او را از نزديك زيارت ننمايم و بخواهم به‏ سلام به جانب او از شهرهاى دور از خانه‏ام اشاره كنم.به من فرمود:اى علقمه هرگاه آن دو ركعت نماز را بجاى آوردى به‏ سوى آنحضرت به سلام اشاره كن و در وقت اشاره به آنحضرت پس از گفتن تكبير اين كلام را بگو:]زيارتى كه چند سطر بعد ذكر میشود[به‏ درستى كه هرگاه اين كلام را گفتى،دعا كرده‏اى به آن چيزى كه دعا میكنند،به آن زائران آنحضرت از ملائكه و خدا براى تو صد هزار هزار درجه بنويسد و همانند كسى باشى كه با امام حسين عليه السّلام شهيد شده باشد تا مشاركت كنى با ايشان در درجاتشان و شناخته نشوى مگر در زمره شهيدانى كه با آنحضرت شهيد شده‏اند و براى تو نوشته شود و زيارت هر پيامبر و رسولى و پاداش زيارت هركه زيارت كرده‏ امام حسين عليه السّلام را از روزى كه شهيد شده،سلام خدا بر آن حضرت و اهل بيتش باد،میگويى:
اَلسَّلامُ عَلَيْكَ يا اَباعَبْدِاللَّهِ اَلسَّلامُ عَلَيْكَ يَابْنَ رَسُولِ اللَّهِ اَلسَّلامُ عَلَيْكَ يا خِيَرَةَ اللَّهِ و َابْنَ خِيَرَتِهِ اَلسَّلامُ عَلَيْكَ يَابْنَ اَميرِالْمُؤْمِنينَ و َابْنَ سَيِّدِ الْوَصِيّينَ اَلسَّلامُ عَلَيكَ يَا بْنَ فاطِمَةَ سَيِدَةِ نِساءِ العْالَمِينَ اَلسَّلامُ عَلَيْكَ يَا ثَارَ الله وَ اَبنِ ثَارِهَ وَالوِتْرَ الْمَوْتُورِ اَلسَّلامُ عَلَيكَ وَ عَلي الَأرواحِ الَّتِي حَلَتْ بِفِنآئِكَ عَلَيكُمْ مِنْي جَمِيعاً سَلامُ اللهِ اَبداً ما بَقَيتُ وَ بَقِيَ الَّليلِ وَ النَّهارُ يا اَبا عَبدِ اللِه،
سلام بر تو اى ابا عبد اللّه،سلام بر تو اى فرزند رسول خدا،سلام بر تو اى فرزند امير مؤمنان،و فرزند سرور جانشيان،سلام بر تو اى فرزند فاطمه سرور بانوان جهانيان،سلام بر تو اى خون خدا،و فرزند خون خدا و اى تنهاى مظلوم،سلام بر تو و جانهايى كه به درگاهت فرود آمدند،از جانب من بر همگى شما سلام خدا براى هميشه،تا هستم و تا شب و روز باقى است،
لَقَدْ عَظُمَتِ الرَّزِيَّةُ وَ جَلَتْ وَ عَظُمَتِ الُمصيبَةُ بِكَ عَلَينْا وَ عَلي جَميِع اَهْلِ الِأسْلِام وَ جَلَّتْ وَ عَظُمَتِ اَلمُصيبَتكَ في السَّمواتِ عَلي جَميع اَهْلِ السَّمواتِ فَلَعِنَ اللهُ اُمَّةً اَسَسَتْ اَساسَ الظُّلمِ وَ الجُورِ عَلَيكُمْ اَهْلِ البَيتِ وَ لَعَنَ اللَّهُ اُمَّةً دَفَعَتْكُمْ عَنْ مَقامِكُمْ و َاَزالَتْكُمْ عَنْ مَراتِبِكُمُ الَّتى رَتَّبَكُمُ اللَّهُ فيها وَ لَعَنَ اللهُ اُمةً قَتَلَتكُمْ


ادامه مطلب
  نوشته شده در  سه شنبه چهاردهم آبان ۱۳۹۲ساعت 12:53  توسط جعفر مزیدها  | 

آثار و بركات زيارت عاشورا

زيارت عاشورا بلا را دفع مى كند

سفارش امام صادق (ع)
امام صادق عليه السلام به صفوان مى فرمايند:
زيارت عاشورا را بخوان و از آن مواظبت كن ، به درستى كه من چند چيز براى خواننده آن تضمين مى كنم :
1 - زيارتش قبول شود.
2 - سعى و كوشش او مشكور باشد.
3 - حاجات او هر چه باشد از طرف خداوند بزرگ برآورده شود و نااميد از درگاه خدا برنگردد...
بعد فرمود: اى صفوان ! هرگاه حاجتى براى تو به سوى خداوند متعال روى داد، پس به وسيله اين زيارت به سوى آن حضرت توجه كن از هرجا و مكانى كه هستى و اين دعا را بخوان و حاجتت را از پروردگار خود بخواه كه برآورده مى شود و خداوند وعده خود را خلاف نخواهد كرد.
آرى ، هر كس حاجت بزرگى داشته باشد حوايج و خواسته هايش با چهل روز خواندن زيارت عاشورا برآورده مى شود. تجربه گواه هر عارف و عامى است كه ما در اين جا نمونه هايى از حكايات را خواهيم آورد.
سيره شيخ مرتضى انصارى (ره )
در شرح احوال مرحوم شيخ مرتضى ، نواده شيخ انصارى آورده اند كه ؛(( از جمله عاداتش خواندن زيارت عاشورا بوده كه هر روز، دو بار صبح و عصر آن را مى خواند و بر آن بسيار مواظب مى نمود. بعد از وفاتش كسى او را در خواب ديد و از احوالش پرسش كرد؛ در جواب سه مرتبه فرمود: (( عاشورا، عاشورا، عاشورا،)).
سيره ميرزاى قمى
اين مرد بزرگ ، هرگز نماز شب و زيارت عاشورا و نماز جماعت را ترك نكرده ، و هرگاه به مسجد نمى رفت ، در منزل با زن و فرزند خود نماز جماعت مى خواند. بسيار با انصاف بود و با افراد مستمند مواسات مى ورزيد. و در اصلاح امور مسلمان ها، اهتمامى عجيب داشت . حاكم شهر خوانسار دستور داد مخصوص وى ، يك مسجد جامع ساختند كه هميشه نماز جمعه و جماعتش در آن مسجد برپا مى شد.
سيره شهيد قدوسى
شهيد آيت الله قدوسى (ره ) به خاندان عصمت و طهارت عشق مى ورزيد، به زيارت جامعه و عاشورا، و توسل به خاندان پيغمبر و شركت در جلسات روضه و سوگوارى حضرت سيدالشهداء عليه السلام مقيد بود.
مرحوم قدوسى مى فرمود: علامه طباطبايى ، به اين معنا تاكيد دارد و در ايام محرم و صفر، زيارت عاشورايش ترك نمى شود و به زيارت جامعه اهتمام دارد.
دريافت علوم خاص
يكى از دوستان مرحوم قدوسى مى نويسد:
... ظاهرا ايشان نسبت به ((زيارت عاشورا)) مواظبت داشت . چون ، موقعى كه دادستان كل بود، من در خواب ديدم كه بر اثر خواندن زيارت عاشورا، به ايشان علوم خاصى داده شده ، وقتى به ايشان عرض كردم ، متاثر شد و گفت : مدتى است توفيق پيدا نكرده ام . و اين بر اثر كثرت كارشان در دادستانى بود، و آن كارها را اولى مى دانست ، از اين رو بود كه فرمود: مدتى است كه به خواندن زيارت عاشورا موفق نشده ام .
سيره ميرزاى محلاتىمرحوم ميرزاى محلاتى سى سال آخر عمرش ، زيارت عاشورا را ترك نكرد و هر روز كه به سبب بيمارى يا امرى ديگر نمى توانست بخواند، نايب مى گرفت .
رفع بيمارى و بلاشهيد دستغيب مى نويسد.


ادامه مطلب
  نوشته شده در  سه شنبه چهاردهم آبان ۱۳۹۲ساعت 12:40  توسط جعفر مزیدها  | 

دوّم:علاّمه مجلسى رحمة اللّه فرموده است:در بعضى از كتابهاى معتبر از محمّد بن بابويه نقل كرده‏اند كه اين دعا را از امامان عليهم السّلام روايت كرده و گفته است:در هيچ امرى آن را نخواندم مگر آنكه به زودى اثر اجابت آنرا يافتم.و دعا اين است:
اَللّهُمَّ اِنّى اَسْئَلُكَ وَاَتَوَجَّهُ اِلَيْكَ بِنَبِيِّكَ نَبِىِّ الرَّحْمَةِ مُحَمَّدٍ صَلَّى اللّهُ عَلَيْهِ وَآلِهِ يا اَبَاالْقاسِمِ يا رَسُولَ اللّهِ يا اِمامَ الرَّحْمَةِ يا سَيِّدَنا وَمَوْلينا اِنّا تَوَجَّهْنا وَاسْتَشْفَعْنا وَتَوَسَّلْنا بِكَ اِلَى اللّهِ وَقَدَّمْناكَ بَيْنَ يَدَىْ حاجاتِنا يا وَجيهاً عِنْدَ اللّهِ اِشْفَعْ لَنا عِنْدَ اللّهِ.
خدايا از تو درخواست دارم و به سويت روى آوردم به وسيله پيامبرت،پيامبر رحمت محمّد(درود خدا بر او و خاندانش)اى ابا القاسم،اى فرستاده خدا،اى پيشواى رحمت،اى آقا و مولاى ما،به تو رو آورديم و تو را واسطه قرار قرار داديم،و به سوى خدا تو را وسيله ساختيم،و تو را پيش روى حاجاتمان نهاديم،اى آبرومند نزد خدا،براى ما نزد خدا شفاعت‏ كن.
يا اَبَا الْحَسَنِ يا اَميرَ الْمُؤْمِنينَ يا عَلِىَّ بْنَ اَبيطالِبٍ يا حُجَّةَ اللّهِ عَلى خَلْقِهِ يا سَيِّدَنا وَمَوْلينا اِنّا تَوَجَّهْنا وَاسْتَشْفَعْنا وَتَوَسَّلْنا بِكَ اِلَى اللّهِ وَقَدَّمْناكَ بَيْنَ يَدَىْ حاجاتِنا يا وَجيهاً عِنْدَ اللّهِ اِشْفَعْ لَنا عِنْدَ اللّهِ.
اى ابا الحسن اى امير المؤمنين اى على بن ابيطالب،اى حجّت خدا بر بندگان،اى آقا و مولاى ما،به تو روى آورديم و تو را واسطه قرار داديم و به سوى خدا به تو توسّل جستيم و تو را پيش روى حاجاتمان نهاديم، اى آبرومند نزد خدا،براى ما نزد خدا شفاعت كن.
يا فاطِمَةَ الزَّهْراَّءُ يا بِنْتَ مُحَمَّدٍ يا قُرَّةَ عَيْنِ الرَّسُولِ يا سَيِّدَتَنا وَمَوْلاتَنا اِنّا تَوَجَّهْنا وَاسْتَشْفَعْنا وَتَوَسَّلْنا بِكِ اِلَى اللّهِ وَقَدَّمْناكِ بَيْنَ يَدَىْ حاجاتِنا يا وَجيهَةً عِنْدَ اللّهِ اِشْفَعى لَنا عِنْدَ اللّهِ يا اَبا مُحَمَّدٍ يا حَسَنَ بْنَ عَلِي اَيُّهَا الْمُجْتَبى يَا بْنَ رَسُولِ اللّهِ يا حُجَّةَ اللّهِ عَلى خَلْقِهِ يا سَيِّدَنا وَمَوْلينا اِنّا تَوَجَّهْنا وَاسْتَشْفَعْنا وَتَوَسَّلْنا بِكَ اِلَى اللّهِ وَقَدَّمْناكَ بَيْنَ يَدَىْ حاجاتِنا يا وَجيهاً عِنْدَ اللّهِ اِشْفَعْ لَنا عِنْدَ اللّهِ.
اى فاطمه زهرا،اى دختر دلبند محمّد،اى نور چشم رسول خدا اى سرور و بانوى ما،به تو روى آورديم و تو را واسطه قرار داديم و به سوى به تو توسّل جستيم،و تو را پيش روى حاجاتمان‏ نهاديم،اى آبرومند نزد خدا،براى ما نزد خدا شفاعت كن،اى ابا محمّد،اى حسن بن على اى برگزيده‏ اى فرزند فرستاده خدا،اى حجّت خدا بر بندگان،اى آقا و مولاى ما،به تو روى آورديم و تو را واسطه قرار داديم و و به سوى خدا به تو توسّل جستيم،و تو را پيش روى حاجاتمان نهاديم،اى آبرومند نزد خدا،براى ما نزد خدا شفاعت كن.
يا اَبا عَبْدِاللّهِ يا حُسَيْنَ بْنَ عَلِي اَيُّهَا الشَّهيدُ يَا بْنَ رَسُولِ اللّهِ يا حُجَّةَ اللّهِ عَلى خَلْقِهِ يا سَيِّدَنا وَمَوْلينا اِنّا تَوَجَّهْنا وَاسْتَشْفَعْنا وَتَوَسَّلْنا بِكَ اِلَى اللّهِ وَقَدَّمْناكَ بَيْنَ يَدَىْ حاجاتِنا يا وَجيهاً عِنْدَ اللّهِ اِشْفَعْ لَنا عِنْدَ اللّهِ.
اى ابا عبد اللّه،اى حسين بن على،اى شهيد،اى فرزند فرستاده خدا،اى حجّت خدا بر بندگان،اى آقا و مولاى ما،به تو روى آورديم،و تو را واسطه قرار داديم،و به سوى خدا به تو توسّل جستيم و تو را پيش روى حاجاتمان نهاديم،اى آبرومند نزد خدا،براى ما نزد خدا شفاعت كن.
يا اَبَا الْحَسَنِ يا عَلِىَّ بْنَ الْحُسَيْنِ يا زَيْنَ الْعابِدينَ يَا بْنَ رَسُولِ اللّهِ يا حُجَّةَ اللّهِ عَلى خَلْقِهِ يا سَيِّدَنا وَمَوْلينا اِنّا تَوَجَّهْنا وَاسْتَشْفَعْنا وَتَوَسَّلْنا بِكَ اِلَى اللّهِ وَقَدَّمْناكَ بَيْنَ يَدَىْ حاجاتِنا يا وَجيهاً عِنْدَ اللّهِ اِشْفَعْ لَنا عِنْدَ اللّهِ.
اى ابا الحسن،اى على بن الحسين‏ اى زين العابدين،اى فرزند فرستاده خدا،اى حجّت خدا بر بندگان اى آقا و مولاى ما،به تو روى آورديم‏ و تو را واسطه قرار داديم و به سوى خدا ب


ادامه مطلب
  نوشته شده در  سه شنبه چهاردهم آبان ۱۳۹۲ساعت 12:39  توسط جعفر مزیدها  | 

السلام علیک یا اباعبدالله
در این شبها هرکجا بودید التماس دعا
اللهم عجل لولیک الفرج

  نوشته شده در  سه شنبه چهاردهم آبان ۱۳۹۲ساعت 12:36  توسط جعفر مزیدها  | 
 
  POWERED BY BLOGFA.COM